,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  افراد دیابتی، موز نارس مصرف کنند
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۹ آبان  [14:56]  

موز، یکی از پرمصرف ترین میوه ها در جهان است. برخی افراد که نگران افزایش وزن خود هستند، از مصرف این میوه پرهیز می کنند.اغلب متخصصان تغذیه، بیماران دیابتی را از خوردن این میوه منع می کنند. این افراد که کربوهیدرات در بدنشان سریع می سوزد، بهتر است از موز کمی نارس استفاده کنند تا موز رسیده. مصرف مقداری پروتئین و چربی طبیعی همراه با موز در کنترل میزان قند خون موثر است. اما سوالی که پیش می آید، این است که در هر یک موز متوسط چه میزان قند وجود دارد؟ 

هر یک عدد موز متوسط حاوی10تا ۱۴ گرم قند است. آیا این مقدار زیاد است؟ این موضوع به نوع قند و اینکه به چه سرعت میزان قند خون بالا می رود، ارتباط دارد. به طور کلی موزهای رسیده، قند بالایی دارد بنابراین به افراد دیابتی مصرف موزهای رسیده توصیه نمی شود. در ادامه مطلب به بخشی از خواص موز اشاره می شود:

اسید آمینه تریپنوفان موجود در آن به نوعی ماده شیمیایی که بهبود دهنده خلق و خو است، تبدیل می شود.

فیبر بالای موجود در آن از بروز یبوست پیشگیری می کند.

هر یک عدد موز، ۱۲ درصد پتاسیم مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند.

برای رفع سوزش سردل موثر است.

هر یک عدد موز ، ۱۷ درصد ویتامین C مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند.

هر یک عدد موز ۲۲ درصد ویتامین B6 مورد نیاز روزانه بدن را که برای سیستم عصبی مفید است و ۶درصد فولات را که به ترمیم سلول ها کمک می کند، تامین می کند.

منیزیم موجود در آن از گرفتگی عضله پشگیری می کند. 0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

نوکلئیک, هموفیلی, کنژوگاسيون , ویروس, ﻣﻨﻮﮐﻠﻮﻧﺎل, درمان سریع‌تر سرطان , ایمنوکمپلکسها, سلول بنیادی میلوئیدی, آنتی ژن های واسرمن, ژنوحسگر, كورتيزول, stool, آدنوویروسها, خطر ابتلا به سکته مغزی, تصویربرداری, هیپرکلسمی, عوامل ایجاد خطا در تست‌های الایزا, گاما, لکونوستوک, فوزاریوم سولانی, ساکاریدها, ماکروفاژها, مقدار بيش از حد رطوبت, الکتروفورزی, کلنی کانت, اکسیداسیون, مروفولوژی, باکتری, imonology, تجمع باکتری ها , جلبک‎های, سوبتیلیس, کلسترول خون, بیماری در مردان, هموگلوبين, گلوكز, تخصص, ترموسايكلرها, زینب وصالی جمشید, pharynx, کرینکتروس, هموگلوبینوپاتی, عضلانی, کروموزومهای, منفی کاذب, نئومایسین, ویتامین, میلوفیتزی, تیموتی, آدنوما, آندوسکوپي, نمایشگاه بین المللی ایران لب, مدیر برنامه ملی تیرویید وزارت بهداشت, ویروسها, باسیلهای توبرکول, ایمونوهماتولوژی, استرپتومایسین, لوزالمعده, میکروارگانیسم, کورینه, هترو, درد میگرن, Urine, محققان کالج لندن, هماچوري, نفريت, مينور, تجهیزات پزشکی, ترماتودهاي, گونادوتروپین,