,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  افراد دیابتی، موز نارس مصرف کنند
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۹ آبان  [14:56]  

موز، یکی از پرمصرف ترین میوه ها در جهان است. برخی افراد که نگران افزایش وزن خود هستند، از مصرف این میوه پرهیز می کنند.اغلب متخصصان تغذیه، بیماران دیابتی را از خوردن این میوه منع می کنند. این افراد که کربوهیدرات در بدنشان سریع می سوزد، بهتر است از موز کمی نارس استفاده کنند تا موز رسیده. مصرف مقداری پروتئین و چربی طبیعی همراه با موز در کنترل میزان قند خون موثر است. اما سوالی که پیش می آید، این است که در هر یک موز متوسط چه میزان قند وجود دارد؟ 

هر یک عدد موز متوسط حاوی10تا ۱۴ گرم قند است. آیا این مقدار زیاد است؟ این موضوع به نوع قند و اینکه به چه سرعت میزان قند خون بالا می رود، ارتباط دارد. به طور کلی موزهای رسیده، قند بالایی دارد بنابراین به افراد دیابتی مصرف موزهای رسیده توصیه نمی شود. در ادامه مطلب به بخشی از خواص موز اشاره می شود:

اسید آمینه تریپنوفان موجود در آن به نوعی ماده شیمیایی که بهبود دهنده خلق و خو است، تبدیل می شود.

فیبر بالای موجود در آن از بروز یبوست پیشگیری می کند.

هر یک عدد موز، ۱۲ درصد پتاسیم مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند.

برای رفع سوزش سردل موثر است.

هر یک عدد موز ، ۱۷ درصد ویتامین C مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند.

هر یک عدد موز ۲۲ درصد ویتامین B6 مورد نیاز روزانه بدن را که برای سیستم عصبی مفید است و ۶درصد فولات را که به ترمیم سلول ها کمک می کند، تامین می کند.

منیزیم موجود در آن از گرفتگی عضله پشگیری می کند. 0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

توكسوپلاسموز, غيركونژوگه, ویتامین, nigerAspergillus, متاکیستیک, ناباروری, لوتئين, Attachment, بوتیریک, سيلندر گرانولار, کریپتوکوکوس, كمپاني Spinreact, هموگلوبین, نوتروفيل, کلرور, ازتوباکترونیلندی, سالمونلا, میکروبی, سنجش الکتولیتها, يوروكروم(urochrom), Persia, تالاسمی, تست IgG Avidity, اثنی عشر, سنتریک, الیگومنوره, Troponin-I, حسگر‌هایی, SARS, نوتروفیلها, CHOLESTEROL, BOHB, آبله, Persiski, Халиҷи, بيولوژيك, كپسولاتوم, چربيهاي غير اشباع, CA72-4, میکرون, باكتري كلستريديوم بوتولينوم, تشخیص آزمایشگاهی, ارتومیسکو, پستان, تغییر شکل استخوان, C3c, میکرولیتیس, سرخرگ های تاجی, مزمن, Antitrypsin, نوتروفیل, خونريزي‌دهنده, ترامادول, اریتروسیت, گلیسیرید, هیدروفوب, لاکتیک, فرزاد كتيرائي, اسپیکول, اسپيروكت, میکروبها, گلیکوسینولیت, مواد ضد سرطان, اسامی دانشجویان نمونه دانشگاه های علوم پزشکی, گرسنگی, اندومتریوم،, تعيين ميزان قند خون, کم آبی بدن, تومور مارکر, نفروتیک,