,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
2 نظرات  رابطه بين ذبح اسلامي و رشد باكتري ها!
  تاریخ : ۱۳۹۱ يکشنبه ۱ بهمن  [12:24]  

لیلا شهرستانی محقق علوم اسلامی است که در امریکا زندگی می کند و در رشته میکرو بیولوژی تحصیل کرده است. وی دوره لیسانس را در دانشگاه کالیفرنیا استیت یونورسیتی فولرتون در رشته بیولوژی و دوره فوق لیسانس را در کالیفرنیا استیت پالی تکنیک یونورسیتی در رشته میکروبیولوژی سپری کرده است .درجریان تحقیقات دانشگاهی جرقه ای در مطالعات میان رشته بین علوم اسلامی و میکروبیولوژی در ذهن وی زده می شود که باب جدیدی را در فعالیت های او می گشاید. وی درباره فعالیت علمی خود می گوید: رشته ی تحقیقاتی من در میکروبیولوژی در مورد لاکتوفرین بود. لاکتوفرین یک مولکول پروتئینی است که در خون ما و در کلستروم (آغوز) شیر مادربه میزان زیادی وجود دارد. این ماده خاصیت ضد میکروبی دارد وبا جذب آن را از دسترس ميكروب خارج مي كندو مانع رشد ميكروب وتشكيل بيوفيلم مي شود.
ماجرا این گونه بود که در یکی از رستوران های آمریکا به نام Jack in the box اتفاقی رخ داد وعده اي بدليل ابتلا به اسهال خونی مردند و بعداً معلوم شد که علت این درگيري باکتری ها يي بوده اند كه از طريق مدفوع زیر ناخن آشپز رستوران به گوشت منتقل شده و تعدادی از مشتریان را کشته است.
شرکتی که تامین کننده گوشت در ان ایالت بود به استاد بنده پروژه ای با اعتبار 15 ميليون دلار را داد که بر اساس ان قرار شد ما در گوشت لاکتوفرین ها را فعال تر کنیم که اگر باز هم میکروبی در انها نفوذ کرد امکان رشد نیابد . اما متاسفانه میزان نفوذ لاکتوفرین در گوشت ها در حین آزمایش متغیر بود و این امکان وجود نداشت که به ماده ثابتی برسیم که اضافه کردن آن به گوشت میزان محافظت در برابر باکتری ها را افزابش دهد.
ما در لابراتوار این لاکتوفرین را فعال می کردیم و وقتی که تست می کردیم لاکتوفرین درحالت عادی باکتری ها را از بین می برد اما روی گوشت که امتحان می شد گاهی موفق و گاهی نا موفق بود.
من ازمایش روی نمونه ها را انجام می دادم . گوشت می گرفتم و محلول های متفاوت را ازمایش می کردم روزی تصادفاً دیرم شد و مجبور شدم که از منزل با خودم گوشت ببرم که گوشت اسلامی بود وقتی امدم واین تست را انجام دادم ، متوجه شدم كه جوابها نسبت به گوشت هاي ديگرخیلی فرق می کند یعنی اولاً وقتی ما این باکتری ها را می گذاشتیم درصد نفوذ باکتری ها خیلی کمتر بود یعنی اصلاً باکتری نفوذ نمی کرد و وقتی هم آن را می شستیم اصلاً چیزی از باكتري باقي نمانده بود.
من دیدم خود باکتری وقتی به گوشت اسلامی می رسد نفوذ نمی کند و اگر هم کمی نفوذ کند با اب کاملا تمیز می شود. سبحان الله !
وقتي به استادم كه هندي تبار است و دكتراي خود را ازسوئد اخذ كرده است و به واسطه کشف دلایل میکروبیولوژیک مرگ تعدادی از زنان که از وسایل خاص بهداشتی استفاده می کردند مشهور شده است ودر ضمن با اینکه مسلمان نیستند ، از گوشت حلال استفاده می کنند ، جواب هاي آزمايش را نشان دادم خيلي متعجب شد.
در لابراتوار بعضی برایشان سوال شده بود که این چه گوشتی است که این قدر نسبت به نفوذ باکتری ها مقاوم هست . استاد ما در حالی که سالن را ترک می کرد گفت این گوشتی است که هرگز به شما اسهال خونی نمی ده!
برای من علت این مقاومت گوشت حلال بسیار مهم بود و نکته جالب تر این بود که سازمان گوشت امریکا برای تمیز نگه داشتن گوشت ۱۵ میلیون دلار خرج می کند تا این آقاي هندي يك اسپری برای ایشان بسازد که به گوشت بزنند و مقاوم شود و ان وقت خود او می داند که اگر گوشت اسلامی ذبح شده باشد دیگر نیازی به اين همه هزینه نیست.
همانطور كه قبلا گفته شد لاكتوفرين به دليل جذب آهن از رشد وتكثير باكتري ها جلوگيري مي كند. وقتی به روش اسلامي حيوان ذبح مي شود اول شاه رگ زده می شود بدون اینکه نخاع قطع شود. وقتی شاه رگ قطع می شود چون که نخاع قطع نشده قلب هنوز در حال تپیدن هست وقتی قلب می زند همه خون از بدن خارج می شود و از انجا که تمام اهن در گلبول قرمز است وقتی که همه خون خارج می شود دیگر گوشت آهن ندارد و به خاطر همین نیازی به لاکتوفرین برای جذب آهن نداریم و باکتری ها هم به علت نبود اهن در خون جذب نمی شوند و اگر بشوند با شستشو با اب ساده از بین می روند.
گرچه استاد ما با همان ایده ای که از گوشت اسلامی گرفت آن مبلغ را دریافت کرد و اسپری خاصی را هم ساخت و نهایتا حق را منکر شد اما برای خود من این نکته بسیار مهم بود که حساسیت اسلام به نجاست خون ازاین جهت است که در تمام فضای اطراف ما صدها بلکه هزاران نوع باکتری وجود دارد که به شدت جذب اهن می شوند و وقتی دست شما خون می آید امکان جذب باکتری ها به وسیله اهن خون بسیار بالا است بنابراین در معرض انواع عفونت ها هستید اما اگر با دقت ( یک ، دو يا سه بار ) دست خونی خود را آب بکشید راه نفوذ باکتری ها را بسته اید .
 
0 2 2


admin۱۳۹۱ يکشنبه ۱ بهمن[14:3]
فاسكويي هاي متخصص ميكروب شناسي با نظرات كارشناسي خود اين مطلب را حمايت و تائيد بيشتر كنيد. موفق تر باشيد.
admin۱۳۹۱ يکشنبه ۱ بهمن[13:43]
فاسكويي هاي متخصص ميكروب شناسي با نظرات كارشناسي خود اين مطلب را حمايت و تائيد بيشتر كنيد. موفق تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ارگانیسمی, تست, پاراتيفي, اینفندیبولار, سيتوپلاسمي, آنتروکوکوس, اندام های بدن, دکتر حسین خیراندیش, سطح کلسترول خوب خون, پيكوگرم, طرح کنترل کیفی , استافیلوکک, سم آفلاتوکسین, واﮐﺴﻦ, Replication, ويمنتين, گلوتیناسیون, گيمسا, سلول هایی عرضه کننده آنتی ژن , میکروب‌ها, اپسونیزاسیون باکتری, ویتامین, پروفسور نازنین رحمان, نوکلئوزوم, دست چپ بودن کودک, آدرس مطب دکتر کرمانی تهران, مشکل زودانزالی, كليوي, پنموکک, آنتی اکسیدان و فلاوونوئید , سيتوكراتين, منوساکاریدها, پلاسما, عدم پیشرفت دانشمندان, پماد هیدروكورتیزون, پاتوبیولوژی سعید, آمیب‌ها, هموگلوبین, گرانولهای, میکروسکوپ, نمونه, سنجش کلسیم, پاپ اسمیر, هتروژنی یا ناهمگونی بیماران, یازدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی, سپتیک, اثر هوک در آزمایش, Bacteral, استافيلوكوك‌ها, Chemistry, دیابت نوع دو, مولکول DNA در اينترفاز, بیماری هموروئید, واﮐﺴﻦ, افزایش ضربان قلب, کمیلومینسانس, تستهای آزمایشگاهی (Ceruloplasmin), هموگلوبین, ویتامین‌ها, کروماتوگرافی, قرص های مکمل ویتامین, تلقيح, دانشگاه علوم پزشکی یاسوج, mcv, بیماریهای گوش, باكتري Escherichia coli , کشت‌های خون مثبت, پري كيست, گلومرول, کوکوسها,