,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  بیماری نوزاد معجزه آسا!
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۰ آبان  [2:15]  

اولویا نورتون نوزادی است که پزشکان عنوان نوزاد معجزه آسا را برایش انتخاب کرده اند. مقدار هموگلوبین خون او در بدو تولد به قدری پایین بود که می شد گفت خونی در رگهایش وجود ندارد.

هموگلوبین ترکیب ویژه ای است که موجب قرمزی رنگ خون می شود و کار آن اکسیژن رسانی به سلول های بدن است. به گفته کادر درمانی بیمارستان ، اولویا در بدو تولد به قدری سفید و رنگ پریده بود که موجب نگرانی آنها شد. آزمایشات اولیه نشان دادند که مقدار هموگلوبین موجود در رگهای نوزاد به قدری پایین است که تقریبا قابل اندازه گیری نیست. به همین دلیل تیم پزشکی سریعا دست به کار شده و او را به بخش اورژانس منتقل کردند تا نسبت به تزریق خون اقدام کنند.

مادر اولویا در گفتگو با خبرنگارن گفت : از دو سه روز پیش متوجه کم شدن حرکات جنین در شکمم شده بودم. در حالیکه بر اساس تخمین پزشک معالجم هنوز 2 ماه تا زمان وضع حمل باقی بود. ابتدا قضیه را جدی نگرفتم اما به تدریج حرکات بچه کمتر و کمتر شد. وقتی به بیمارستان مراجعه کردم، نتیجه ارزیابی های پزشکان این بود که وضع جنین بحرانی است و باید سریعا سزارین انجام شود.

اما این پایان ماجرا نبود و شگفتی وقتی آغازشد که کادر درمانی متوجه رنگ پریدگی غیرطبیعی نوزاد شدند. و پیگیری ها نشان داد که خونی در رگهای نوزاد وجود ندارد. اتفاقی بسیار نادر که در واقع باید به مرگ نوزاد منتهی می شد. این بیماری یک نوع کم خونی بسیار نادر است که به دلیل پس زدن خون جنین به درون جفت اتفاق می افتد.

این وضعیت بحرانی در پزشکی با نام «خون ریزش مادری- جنینی» معروف است که از هر 5 هزار بارداری در یک مورد رخ می دهد. این مسأله به صورت خود به خودی یا در پی ضربه های جسمی یا روحی اتفاق می افتد.

خوشبختانه اقدامات به موقع تیم پزشکی موفق بود و امروز اولویا نورتون یک نوزاد شش ماهه کاملا سالم است. نوزادی که پزشکان به او لقب کودک معجزه اسا داده اند 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
Elnaz khakiani
elnazkhakiani
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

Spinreact, گلوبولینها, بوی بد دهان , عوارض داروهای کورتونی, میکروبی, بایوتین, جامعه علوم آزمایشگاهی, کارشناس, مدیترانه‌ای, جامعه آزمايشگاهي, جذب کلسیم, محدوده, تب دانگ (Dengue fever) , هموگلوبین, هماتولوژی, نور, پروتئین آلبومین, Competent, پورفرینی, Neutrophil, کلستاز, فور, تولید دپامین, آمینوترانس, Anti TPO, انجمن آسیب شناسی ایران, نکروز, دندانهاي شيري, دیورتیک, سمپلر, منیزیم, گرانولوسیتها, كمپلمان, بیکربنات, ميرهوف, گلیسرول, ميلوماي, تست های آزمایشگاهی, D-Dimer, پاپووا, انجمن‌های آزمایشگاهی, آمیلاز, بزرگترین ویروس, SigmaAldrich–Invitrogen-, كيت هاي تورچ و عفوني به روش الايزا, ﻣﺎﺗﺮﯾﮑﺲ, پروبیوتیک‌ها در کاهش کلسترول خون و درمان التهاب روده مؤثر است, ﮐﻮﻧﮋوﮔﻪ, ﭘﭙﺘﯿﺪﻫﺎ, فیسچول, خطر حمله قلبی در بیماران التهاب مفاصل , iron/serum, ارگوت, کلمبیا, نوتروفیل, ویتامینE, Persesche, اپیتلیال, نورموسیتیک, باکتری‌ها, سندرم تخمدان پلی کیستیک, ایلئوس پارالیتیک, سلول‌هاى سفيد, پروتئین elF5 , كاهش كلسترول خون وCRP, دایمر, گلبولین, نوکلوئیک, ویتیلیگو, کاتالاز,