,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  بیماری نوزاد معجزه آسا!
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۰ آبان  [2:15]  

اولویا نورتون نوزادی است که پزشکان عنوان نوزاد معجزه آسا را برایش انتخاب کرده اند. مقدار هموگلوبین خون او در بدو تولد به قدری پایین بود که می شد گفت خونی در رگهایش وجود ندارد.

هموگلوبین ترکیب ویژه ای است که موجب قرمزی رنگ خون می شود و کار آن اکسیژن رسانی به سلول های بدن است. به گفته کادر درمانی بیمارستان ، اولویا در بدو تولد به قدری سفید و رنگ پریده بود که موجب نگرانی آنها شد. آزمایشات اولیه نشان دادند که مقدار هموگلوبین موجود در رگهای نوزاد به قدری پایین است که تقریبا قابل اندازه گیری نیست. به همین دلیل تیم پزشکی سریعا دست به کار شده و او را به بخش اورژانس منتقل کردند تا نسبت به تزریق خون اقدام کنند.

مادر اولویا در گفتگو با خبرنگارن گفت : از دو سه روز پیش متوجه کم شدن حرکات جنین در شکمم شده بودم. در حالیکه بر اساس تخمین پزشک معالجم هنوز 2 ماه تا زمان وضع حمل باقی بود. ابتدا قضیه را جدی نگرفتم اما به تدریج حرکات بچه کمتر و کمتر شد. وقتی به بیمارستان مراجعه کردم، نتیجه ارزیابی های پزشکان این بود که وضع جنین بحرانی است و باید سریعا سزارین انجام شود.

اما این پایان ماجرا نبود و شگفتی وقتی آغازشد که کادر درمانی متوجه رنگ پریدگی غیرطبیعی نوزاد شدند. و پیگیری ها نشان داد که خونی در رگهای نوزاد وجود ندارد. اتفاقی بسیار نادر که در واقع باید به مرگ نوزاد منتهی می شد. این بیماری یک نوع کم خونی بسیار نادر است که به دلیل پس زدن خون جنین به درون جفت اتفاق می افتد.

این وضعیت بحرانی در پزشکی با نام «خون ریزش مادری- جنینی» معروف است که از هر 5 هزار بارداری در یک مورد رخ می دهد. این مسأله به صورت خود به خودی یا در پی ضربه های جسمی یا روحی اتفاق می افتد.

خوشبختانه اقدامات به موقع تیم پزشکی موفق بود و امروز اولویا نورتون یک نوزاد شش ماهه کاملا سالم است. نوزادی که پزشکان به او لقب کودک معجزه اسا داده اند 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
Elnaz khakiani
elnazkhakiani
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کلبسیلانمونیا, ژنوتایپ گروه خونی, viruses, غيرهوچکيني, MST, ویتامین, سم بوتولينوم, ميكروارگانيزم ها, ferritin, نیجر, عوامل هورمونی, گلیکوپروتئینی, MNS, عفونت با قارچ تريكوفيتون , لکوسیت, سکته مغزی ترومبوتیک, specimen, نفلومتري, سطح هورمون کورتیزول, سلول‌هایی, كتواسيدوز, مواد ضد سرطان, مورفولوژیکی, سیستم گردش خون کرونر, بیماری های ناشی از کمبود ویتامین دی, میکروبی, واژینیت, هماتولوژی, پوسیدگی, لاکتوفرین, آلانین آمینو ترنسفراز(ALT), PSA, سيلور, اسپورزایی, مورفولوژی, نشاندهنده, نمودارهای, ترنس, پلاکتی, عصبی, كليه, هورمون شناسی, فسفوایپید, کمبود ویتامین D, سيناپتوفيزين, گلوبول, وردین, فولیکول, پتری, ویتامین, اريتروسيت, Infectiosum, آزمايش, آزمايشگاه دكتر آشتياني, گلبولهای قرمز, کاتکول, ملاتونین, نسخه‌بردار, DARPP-32, باکتری, زخم معده, تخمدانی, تجمع باکتری ها , شته‌ها, ویروس, مایکو, باكتري‌ها, بیماری های قلبی و عروقی, فاسكويي, فلوراید,