تشخیص خطر ابتلا به آلزایمر با یک بازی تلفن هوشمند

۱۳۹۸ دوشنبه ۹ ارديبهشت 2:9 | IT

نظرات : 0

دستاورد جدید محققان انگلیسی؛ تشخیص خطر ابتلا به آلزایمر با یک بازی تلفن هوشمند به گفته محققان، با یک بازی طراحی شده برای تلفن های هوشمند می توان افراد در معرض ریسک بالا ابتلا به آلزایمر را شناسایی کرد. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه ایست آنگلیا انگلستان دریافتند افرادی که از لحاظ ژنتیکی در معرض ریسک بالا ابتلاء به بیماری آلزایمر هستند از طریق یک بازی تلفن هوشمند موسوم به Sea Hero Quest قابل تشخیص هستند. بازی Sea Hero Quest که توسط بالغ بر ۴.۳ میلیون نفر در جهان دانلود شده و بازی می‌شود، به محققان این دانشگاه کمک کرد تا بتوانند با مشاهده عملکرد مغز در رابطه با جهت یابی مکانی، درک بهتری از زوال عقل داشته باشند. این بازی موبایل توسط Deutsche Telekom با مشارکت مرکز تحقیقات آلزایمر بریتانیا، کالج دانشگاه لندن و دانشگاه ایست آنگلیا طراحی شده است. «مایکل هورنبرگر»، سرپرست تیم تقحیق، در این باره می‌گوید: «تا سال ۲۰۵۰، ۱۳۵ میلیون نفر در جهان مبتلا به زوال عقل خواهند بود. ما باید برای کاهش ریسک ابتلا به زوال عقل، افراد را شناسایی نماییم.» زمانیکه افراد در این بازی، راه شان را از بین جزایر و توده‌های یخی پیدا می‌کردند، محققان هر ۰.۵ ثانیه از بازی شان را به داده‌های علمی تبدیل کردند. سپس آنها بازی افرادی که از لحاظ ژنتیکی در معرض ابتلا به آلزایمر بودند را با افراد سالم مقایسه کردند. داده‌های این تحقیق مربوط به ۲۷,۱۰۸ شرکت کننده انگلیسی در رده سنی ۵۰ تا ۷۵ سال بود که بسیار در معرض ریسک ابتلابه آلزایمر در دهه آینده قرار داشتند. محققان دریافتند افراد در معرض ریسک ابتلا به آلزایمر در مسیریابی‌های خود به خوبی عمل نمی‌کردند.

اپلیکیشن افزایش سرعت اینترنت را نصب نکنید/ نفوذ به گوشی کاربران

۱۳۹۸ يکشنبه ۸ ارديبهشت 2:11 | IT

نظرات : 0

هشدار مرکز ماهر؛ اپلیکیشن افزایش سرعت اینترنت را نصب نکنید/ نفوذ به گوشی کاربران: مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به گسترش اپلیکیشن های جعلی «افزایش سرعت اینترنت» در فروشگاههای اندروید هشدار داد و اعلام کرد: ۱۲۷ هزار کاربر این اپ‌ها را نصب کردند. ‫به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز ماهر با بررسی برنامه‌های اندرویدی «افزایش سرعت اینترنت» اعلام کرد: متأسفانه برنامک‌های متعددی تحت عنوان «افزایش سرعت اینترنت» در فروشگاه‌های برنامک‌های اندروید وجود دارند. این اپلیکیشن ها با ظاهرسازی و ادعاهای دروغین سعی در ترغیب کاربران به نصب برنامک دارند اما هیچ‌ کدام نمی‌توانند منجر به افزایش سرعت اینترنت شوند. چرا که چنین کاری در دنیای واقعی عملی نیست. این اپلیکیشن ها به محض شروع اعلام می‌کنند که سرعت اینترنت پایین است، سپس با نمایش اعلان‌هایی و بعد از چند ثانیه، ادعا می‌کنند که سرعت اینترنت افزایش یافته است. مرکز ماهر با بررسی اپلیکیشن های پر نصب (۲۹ برنامک با بیش از ۱۲۷ هزار کاربر) در این زمینه، اعلام کرد که این اپلیکیشن ها در پس‌ زمینه هیچ کار مفیدی انجام نمی‌دهند و تنها با هدف نمایش تبلیغات و کنترل گوشی کاربر منتشر شده‌اند.

کانادایی‌ها فیس بوک را به دادگاه می‌کشند

۱۳۹۸ شنبه ۷ ارديبهشت 23:43 | IT

نظرات : 0

نهاد مسئول حریم شخصی اعلام کرد: کانادایی‌ها فیس بوک را به دادگاه می‌کشند نهاد مسئول حریم شخصی کانادا روز گذشته اعلام کرد فیس بوک را به علت سهل انگاری و بی توجهی در رسیدگی به اطلاعات شخصی به دادگاه خواهد کشاند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، کانادایی‌ها بر این باورند که فیس بوک با سهل انگاری خود موجب شده تا اطلاعات شخصی کاربران این شبکه اجتماعی برای پیشبرد اغراض و مقاصد سیاسی مورد بهره برداری قرار بگیرد. در گزارشی که در این زمینه به طور مشترک توسط دانیل ترین کمیسیونر حریم شخصی کانادا و پژوهشگران دانشگاه بریتیش کلمبیا تهیه شده، به کم کاری‌ها و بی توجهی‌های فیس بوک به طور مفصل پرداخته شده است. در گزارش مذکور توصیه شده که به منظور حفاظت از شهروندان کانادا در برابر بی توجهی‌های فیس بوک ضروری است قوانین سختگیرانه‌تری در این کشور وضع شود. فیس بوک در واکنش مدعی شده که نتیجه این تحقیقات را جدی می‌گیرد و امیدوار است به توافقی با مقامات کانادایی دست یابد. پیش از این رگولاتوری ایرلند هم به علت افشای کلمات عبور صدها میلیون نفر از کاربران فیس بوک تحقیقاتی را در مورد این شرکت آغاز کرده بود. در همین حال پلیس کانادا هم در حال تحقیق در این زمینه است که چگونه فیس بوک به شرکت کمبریج آنالیتیکا اجازه داده تا از اپلیکیشنی برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران و استفاده و تحلیل آنها بهره بگیرد. شرکت یادشده در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا از این داده‌ها برای بررسی احتمال پیروزی ترامپ بهره گرفته بود.

گوگل مچ برنامه نویس متخلف چینی را گرفت

۱۳۹۸ شنبه ۷ ارديبهشت 2:2 | IT

نظرات : 0

گوگل مچ برنامه نویس متخلف چینی را گرفت:  گوگل فعالیت یک برنامه نویس متقلب چینی را در فروشگاه اپلیکیشن های خود متوقف کرد، زیرا وی با تقلب برای برنامه های تولیدی خود آمار ۶۰۰ میلیون بار، بارگذاری را به ثبت رسانده بود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، این فرد دیگر حق فعالیت در پلی استور گوگل را ندارد و دهها برنامه مربوط به وی نیز از این فروشگاه آنلاین حذف می‌شود. برنامه نویس یادشده در قالب شرکتی به نام DO Global فعالیت می‌کند که یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مشهور چینی بایدو محسوب می‌شود. از جمله دیگر اقدامات متقلبانه این برنامه نویس چینی، طراحی نرم افزارهایی برای کلیک بر روی آگهی‌های تبلیغاتی به منظور کسب درآمد بوده است. کارشناسان امنیتی که این موضوع را شناسایی کرده اند از اهمال و کندی گوگل در زمینه شناسایی این تخلف اظهار نارضایتی کرده اند. در عین حال گوگل با صدور بیانیه‌ای مدعی شده که موضوعات امنیتی را کاملاً جدی می‌گیرد و بر روی تولید ابزار و محصولاتی که جلوی این نوع سوءاستفاده‌ها را در سطح جهان بگیرد، سرمایه گذاری می‌کند. حداقل در شش اپلیکیشن عرضه شده این برنامه نویس چینی کدهایی برای وادار کردن کاربران به کلیک کردن بر روی آگهی‌های تبلیغاتی مختلف موجود بوده است. این کدها به صورت مخفیانه اجرا شده و حتی در صورت بسته شده اپلیکیشن ها نیز فعال باقی می‌ماندند. DO Global قبلاً حدود ۱۰۰ اپلیکیشن در پلی استور گوگل عرضه کرده بود که تا به حال تخلفات ۴۶ برنامه آن به اثبات رسیده است. شرکت امنیتی چک پوینت می‌گوید هنوز برنامه‌هایی در پلی استور وجود دارند که با انجام تخلفاتی مشابه درآمدهای کلانی را برای طراحانشان به ارمغان می‌آورند و گوگل موفق به شناسایی آنها نشده است.

اطلاعات تازه در مورد دوربین آیفون 11

۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 2:52 | IT

نظرات : 0

اطلاعات تازه در مورد دوربین آیفون 11 اگر چه هنوز مدت زمان زیادی تا عرضه گوشی آیفون 11 باقی مانده، اما برخی منابع مطلع اطلاعاتی را در مورد ويژگی های دوربین این گوشی افشا کرده اند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از ام اس پاور، اگر چه هنوز مدت زمان زیادی تا عرضه گوشی آیفون 11 باقی مانده، اما برخی منابع مطلع اطلاعاتی را در مورد ویژگی های دوربین این گوشی افشا کرده اند. احتمال می رود گوشی آیفون 11 با دوربین سه گانه ای به بازار بیاید که از نظر امکانات و ظاهر مشابه با گوشی Mate 20 Pro هواوی و گوشی گالکسی اس 10 پلاس سامسونگ باشد.   یکی از این دوربین ها به شکل مونوکروم طراحی می شود تا میزان نور دریافتی از محیط اطراف به خصوص در نقاط تاریک یا در زمان عکاسی در شب افزایش یابد. همچنین حسگری ویژه به منظور بهبود عکاسی از چهره در نظر گرفته شده و امکان مات کردن چهره برخی افراد و شفاف کردن چهره افرادی خاص نیز وجود دارد. قرار است آیفون 11 پاییز سال 2019 یعنی در حدود هشت ماه دیگر به بازار بیاید. پیش از این گفته می شد ممکن است این گوشی به صورت تاشو طراحی شود، اما منابع نزدیک به اپل می گویند بعید است این شرکت تا قبل از سال 2020 گوشی تاشو روانه بازار کند.