دلایلی که کاربامازپین باید اندازه گیری و کنترل شود-بخش دوم

۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر 18:12 | ghnazary

نظرات : 0

  -          بیشتر دارو به پروتیین پلاسما متصل میشود و تنها شکل آزاد آن است که فعال است.وضعیتهایی که بر اتصال به پروتیین اثر میگذارند میتوانند برتاثیر درمانی دارو نیز اثر بگذارند مانند فردی که کمبود آلبومین دارد یا نارسایی کلیه دارد یا فرد نوزاد است و یا خیلی مسن است. -          متابولیتهای کاربامازپین مانند کاربامازپین اپوکساید نیز از نظر درمانی فعال هستند و بر اثرات کلی درمان میتوانند همکاری داشته و اثر بگذارند. -          چندین دارو اگر به همراه کاربامازپین خورده شوند ممکن است برهم کنش داشته و متابولیسم و سطح دارویی آن را تحت تاثیر قرار دهند.

دلایلی که کاربامازپین باید اندازه گیری و کنترل شود-بخش اول

۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر 18:11 | ghnazary

نظرات : 0

  -          دوزهای خوراکی کاربامازپین در دستگاه معدی روده ای جذب میشود البته با میزان های مختلف . -          از آنجایی که کاربامازپین در کبد متابولیزه میشود بنابراین هرچیزی که بر عملکرد کبد اثر بگذارد میتواند سطح سرمی دارو را متاثر کند. -          در صورت مصرف درازمدت کاربامازپین  متابولیسم خودش را القا میکند.

سطح موثر و پایدار کاربامازپین

۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر 18:11 | ghnazary

نظرات : 0

 سطح کاربامازپین برای اینکه دارو در یک محدوده باریک درمانی باشد اندازه گیری میشود.اگر سطح آن خیلی پایین باشد دارو ممکن است موثر نباشد و فرد علایم بازگشت بیماری را دوباره تجربه کند و نیز اگر خیلی بالا باشد فرد ممکن است عوارض مسمومیت را تجربه کند.دوزهای کاربامازپین باید به دقت کنترل شوند تا به یک غلظت پایدار و موثر درخون برسد.مقدار واقعی دارو مورد نیاز برای رسیدن به وضعیت پایدار از فردی به فرد دیگر و نیز با گذشت زمان تغییر میکند.

کاربامازپین چیست

۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر 18:9 | ghnazary

نظرات : 0

  کاربامازپین دارویی است که اساسا برای درمان برخی اختلالات تشنجی که اپی لپسی هم نامیده میشود استفاده میشود.اما همچنین برای پایداری اختلالات دوقطبی و نیز کاهش برخی دردهای عصبی و نیز ترک الکل کاربرد دارد.ممکن است به تنهایی و یا به همراه دیگر داروهای اپی لپتیک تجویز شود.

آزمایش خون از نظر آلرژی - بخش اول

۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۱ مهر 18:22 | ghnazary

نظرات : 0

  بدن فرد الرژن بالقوه را به عنوان یک ماده بیگانه میشناسد و IgE‌ اختصاصی بر ضد آن تولید میکند که این انتی بادی به ماست سل های اختصاصی پوست یا دستگاه تنفسی و یا دستگاه معدی روده ای و همینطور به بازوفیل ها که در جریان خون هستند متصل میشوند.در هنگان رویارویی بعدی IgE‌ متصل شده الرژن را شناسایی کرده و سبب میشود که ماست سل ها و بازوفیلها هیستامین و دیگر مواد شیمیایی را آزاد کنند که منتهی به واکنش آلرژیک میگردد.        

آزمایش خون از نظر آلرژی - مقدمه

۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۱ مهر 18:21 | ghnazary

نظرات : 0

 IgE‌ یک کلاس از انتی بادی است که مرتبط با واکنشهای الرژیک است .بطور طبیعی در مقادیر بسیار کم در خون یافت میشود.این ازمایش IgE‌ مختص به یک الرژن را میسنجد تا وجود یک الرژی به یک ماده خاص را تشخیص دهد. IgE‌ یک انتی بادی است که به عنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن فعالیت میکند. هنگامی که فردی در معرض ماده بالقوه الرژن در غذا یا علف یا موی حیوانات برای اولین بار قرار میگیرد آن فرد حساس میشود

روشهای تشخیص عدم تحمل غذایی

۱۴۰۰ دوشنبه ۱۹ مهر 17:42 | ghnazary

نظرات : 0

  برای دیگر انواع عدم تحمل غذایی آزمایش قابل اعتمادی وجود ندارد در نتیجه پزشک ممکن است دیگر انواع آزمایش ها را پیشنهاد کند. چالش غذا خوردن: این چالش شامل خوردن مقادیر افزایش یابنده ای از غذا طی چند ساعت است و در طی این ساعت ها فرد تحت نظارت قرار میگیرد تا برخورد مناسب پزشکی در صورت رخ دادن واکنش صورت گیرد. رژیم غذایی با حذف یک نوع غذا: این چالش شامل بکارگیری یک رژیم غذایی محدود است که چندین نوع غذا یا افزودنی در آن به مدت چند هفته حذف میشوند.با گذر زمان محدودیت های غذایی ممکن است اصلاح شوند تا به این ترتیب عدم تحمل غذایی مورد نظر شناسایی شود.

انواع عدم تحمل گلوتن

۱۴۰۰ دوشنبه ۱۹ مهر 17:41 | ghnazary

نظرات : 0

  بعضی افراد دارای عدم تحمل به گلوتن هستند بدون اینکه بیماری سلیاک داشته باشند که به این وضعیت عدم تحمل گلوتن غیر سلیاکی گفته میشود.درحال حاضر تستی که بتواند به درستی نوع عدم تحمل گلوتن سلیاکی را از نوع غیر سلیاکی تشخیص دهد وجود ندارد.

عدم تحمل های غذایی که به وسیله آزمایش قابل شناسایی اند-بخش دوم

۱۴۰۰ شنبه ۱۷ مهر 18:32 | ghnazary

نظرات : 0

  بیماری سلیاک : اختلالی است که در آن سیستم ایمنی فرد به سلول های پوشاننده روده هنگامی که فرد گلوتن را مصرف میکند حمله میکند. گلوتن پروتیینی است که در غلات و دیگر دانه ها یافت میشود.بیماری سلیاک به وسیله سنجش سطح آنتی بادی هایی خاص تشخیص داده میشوند.

عدم تحمل های غذایی که به وسیله آزمایش قابل شناسایی اند-بخش اول

۱۴۰۰ شنبه ۱۷ مهر 18:31 | ghnazary

نظرات : 0

  متاسفانه آزمایش ها به آسانی نمیتوانند بیشتر عدم تحمل غذایی را شناسایی کنند با این حال چند عدم تحمل غذایی خاص به وسیله آزمایش قابل شناسایی هستند. عدم تحمل لاکتوز: که عدم توانایی در هضم درست یک نوع قند است که در شیر یافت میشود و به وسیله آزمایش تحمل لاکتوز تشخیص داده میشود.و شامل آزمایش بر روی خون ویا تنفس است.

تشخیص عدم تحمل غذایی

۱۴۰۰ شنبه ۱۷ مهر 18:30 | ghnazary

نظرات : 0

  هیچ آزمایش منفرد و جامعی وجود ندارد که همه انواع عدم تحمل غذایی و یا بیشتر آنها را شناسایی کند.از آنجایی که همپوشانی علایم بین عدم تحمل غذایی و آلرژی غذایی گاهی وجود دارد.پزشک ممکن است یک آزمایش خراش پوست یا آزمایش آلرژی روی خون فرد درخواست بدهد تا مطمین شود که آلرژی وجود دارد یا خیر.

ازمایش عدم تحمل غذایی

۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۴ مهر 17:44 | ghnazary

نظرات : 0

  بطور کلی توصیه میشود که تنها پس از عدم تحمل غذایی و هنگامی که علایم واکنش توسط فرد تجربه شد آزمایش انجام گیرد.اگر شما علایمی نداشته اید انجام آزمایش عدم تحمل غذایی احتمالا برای شما معایبی را در بر خواهد داشت تا مزیت.درحال حاضر آزمایشی وجود ندارد که بتواند همه عدم تحمل های غذایی را شناسایی کند.موارد مثبت کاذب در این آزمایش می تواند سبب تغییرات غیر ضروری در رژیم غذایی شما شود و بر تغذیه شما اثر بگذارد.

نمونه هایی از عدم تحمل غذایی

۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۴ مهر 17:42 | ghnazary

نظرات : 0

  نمونه هایی از عدم تحمل غذایی شامل -          عدم تحمل لاکتوز -          عدم تحمل گلوتن غیر سلیاک -          عدم تحمل کافئین -          عدم تحمل الکل -          عدم تحمل افزودنی های خوراکی

حساسیت غذایی - بخش دوم

۱۴۰۰ دوشنبه ۱۲ مهر 18:38 | ghnazary

نظرات : 0

  در حساسیت و عدم تحمل غذایی واکنش ها بطور طبیعی قابل پیش بینی بوده و بر مبنای اینکه چه مقدارغذا خورده شده است واکنش افزایش می یابد. برخلاف آن واکنشهای آلرژیک شدت های غیرقابل پیش بینی داشته و با مقادیر بسیار کم و یا حتی فقط با یک تماس پوستی میتواند رخ دهد.

حساسیت غذایی - بخش اول

۱۴۰۰ دوشنبه ۱۲ مهر 18:37 | ghnazary

نظرات : 0

  حساسیت و عدم تحمل غذایی واکنش های ناخواسته بدن به برخی غذاها است.مصرف این نوع غذاها میتواند سبب علایم مختلفی مانند ناراحتی معده – نفخ و دیگر مشکلات معدی روده ای گردد. حساسیت و عدم تحمل غذایی همانند آلرژی غذایی نیست.تفاوت اصلی این است که یک آلرژی غذایی واقعی به وسیله واکنش بیش از حد سیستم ایمنی ایجاد میشود.

نظرات

نظرات :