آزمایشات غربالگری سرطان کولون ( تست ایمونوشیمیایی مدفوع ) - بخش هشتم

۱۳۹۹ دوشنبه ۳۰ تير 6:53 | ghnazary

نظرات : 0

 آزمایشات غربالگری سرطان کولون ( تست ایمونوشیمیایی مدفوع )    آزماش ایمونوشیمیایی مدفوع از این آزمایش برای شناسایی خون مخفی در مدفوع استفاده میشود.توصیه میشود که این آزمایش سالانه انجام شود.در این آزمایش هیچگونه محدودیت غذایی یا دارویی وجود ندارد نیاز به آماده سازی قبلی روده نمی باشد و خطر مستقیمی روده را در این آزمیش تهدید نمیکند و نمونه ها را میتوان در خانه جمع اوری کرد.از معایب این روش آن است که نمیتواد تغییرات پیش سرطانی را تشخیص دهد ممکن است بعضی سرطانها تشخیص داده نشوند و اگر نتیجه آزمایش مثبت شود نیاز به کولونوسکپی است.                                                                                                                                                                                                                                           

آزمایشات غربالگری سرطان کولون (کولونوسکوپی) - بخش هفتم

۱۳۹۹ دوشنبه ۳۰ تير 6:52 | ghnazary

نظرات : 0

 آزمایشات غربالگری سرطان کولون (کولونوسکوپی)    آزمایشات غربالگری سرطان کولون کولونوسکوپی این آِزمایش رکتوم (مقعد) و تمام کولون (روده بزرگ ) را به وسیله یک دستگاه مجهز به نور مورد آزمایش قرار میدهد.توصیه میشود برای افراد با سطح خطر متوسط این آزمایش هر 10 سال یکبار انجام شود.از مزایای این آزمایش این است که میتواند تمام کولون را بررسی کند سرطان و پولیپهای پیش سرطانی را تشخیص دهد و نیز میتواند این پولیپ ها را برداشته و نیز برای بررسی های پاتولوژیکی بیوپسی انجام دهد.از معایب این آزمایش این است که پیش از آزمایش باید تمام روده آماده شود به بیمار آرام بخش داده شود و یک روز برای آماده سازی بیمار ویا بهبود بیمار پس از آزمایش نیاز است تا زمان صرف شود همچنین در این آزمایش خطر خونریزی عفونت و پارگی روده وجود دارد.

سطح خطر متوسط در سرطان کولون - بخش ششم

۱۳۹۹ شنبه ۲۸ تير 5:55 | ghnazary

نظرات : 0

 سطح خطر متوسط در سرطان کولون  سن 76 تا 85 توصیه بیشتر سازمانهای سلامت محور در این سنین تقریبا مشابه است و توصیه میکنند تصمیم به غربالگری در مورد سرطان کولون باید وابسته به فرد و وابسته به سلامت عمومی فرد و نیز تاریخچه غربالگری پیشین او باشد.غربالگری بیشتر برای کسانی مفید خواهد بود که قبلا هرگز هیچ گونه غربالگری نداشته اند.همچنین برای افرادی مناسب است که به اندازه کافی از سلامت برخوردار بوده و میتوانند در صورت لزوم درمان را تحمل کنند و همچنین برای آن گروه از افراد که بیماری زمینه ای دیگری که امید به زندگی آنها را تحت تاثیر قرار میدهد ندارند نیز میتواند مفید باشد.

سطح خطر متوسط در سرطان کولون - بخش پنجم

۱۳۹۹ شنبه ۲۸ تير 5:54 | ghnazary

نظرات : 0

 سطح خطر متوسط در سرطان کولون  سطح خطر متوسط سن 50 تا 75   سطح خطر متوسط شامل افرادی است با هیچ عامل خطر شناخته شده ای بغیر از سن.انجمن سرطان امریکا توصیه میکند که تمام افراد با سطح خطر متوسط غربالگری را در سن 45 شروع کنند.

توصیه ها در سرطان کولون پس از تشخیص - بخش چهارم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير 6:15 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در سرطان کولون پس از تشخیص  افراد با سطح خطر افزایش یافته یا بالا ممکن است توصیه شوند به آزمایش های غربالگری در سنین جوانتر مثلا 40 سالگی.کولونوسکوپی معمولا توصیه میشود چون دقیق ترین و صحیح ترین روش موجود است.همچنین فاصله غربالگری توصیه شده برای افراد با سطح خطر بالا کمتراز افراد با سطح خطر متوسط است.   دیگر اینکه افرادی که غربالگری شدند و مشخص شد که سرطان کولون یا پولیپهای پیش سرطانی با خطر بالا دارند نیازمند آزمایشهای مکرر معولا هر سه سال یکبار هستند.

سطح خطر افزایش یافته و بالا در سرطان کولون - بخش سوم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير 6:12 | ghnazary

نظرات : 0

 سطح خطر افزایش یافته و سطح خطر بالا خطر سرطان کولون با افزایش سن اضافه وزن داشتن یا چاق بودن و نیز با وجود داشتن سرطان در دیگر قسمتهای بدن اقزایش می یابد . نمونه هایی از فاکتورهای خطر شامل -          سابقه خانوادگی . داشتن یک یا چند عضو از خانواده با سرطان کولون یا چندین پولیپ به ویژه اگر در زمان تشخیص کمتر از 60 سال باشند -          رژیم غذایی . رژیم های غذایی پرچرب و پرگوشت فاکتورهای خطر محسوب میشوند به ویِژه اگر به همراه میوه کافی سبزیجات و غذاهای دارای فیبر میل نشوندو -          سبک زندگی . این ها شامل سیگار کشیدن نوشیدن زیاد الکل و ورزش منظم نداشتن. -          داشتن کولیت اولسراتیوو -          مبتلا بودن به دیابت نوع 2. -          سابقه سرطان کولون داشتن ویا پولیپهای پیش سرطانی با خطر بالا داشتن. -          داشتن یک بیماری نادر ارثی به نام ادنوماتوز پولیپوزیس خانوادگی.این بیماری سبب میشود که پولیپ ها در اوایل زندگی تشکیل شده و سبب سرطان در تقریبا تمام افراد مبتلا گردد مگر اینکه کولون برداشته شود.

برخوردها توصیه ها در مورد سرطان کولون - بخش دوم

۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير 6:53 | ghnazary

نظرات : 0

 برخوردها  توصیه ها در مورد سرطان کولون  اگر شما یک یا چند فاکتور خطر را برای سرطان کولون دارا هستید باید با پزشکتان صحبت کنید تا فاکتورهای خطر فردی را در شما بررسی کند و مشخص کند که یا بطور مکرر غربالگری شوید یا خیر.همینطور مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های امریکا متذکر میشود که انجام هریک از آزمایش های توصیه شده بهتراز آن است که هیچ آزمایشی انجام نشود.   توصیه های غربالگری   سازمانهای سلامت محور مختلفی توصیه هایی در مورد غربالگری سرطان کولون دارند.اگر چه این سازمانها در مورد اینکه چه آزمایشی و تعداد دفعات آن تفاوت دارند اما هر یک از آنها غربالگری برای سرطان کولون را تایید میکنند.توصیه این سازمانها مبتنی بر سن و سطح خطری است که فرد قرار دارد.

سرطان کولون - بخش اول

۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير 6:52 | ghnazary

نظرات : 0

 سرطان کولون  مقدمه سرطان کولون عبارتست از رشد خارج از کنترل سلولهای غیر طبیعی در بین لایه هایی از بافتی که روده را میپوشاند.این بیماری سومین سرطان غیر پوستی شایع و سومین سرطان منتهی به مرگ در بین زنان و مردان آمریکا است.خطر سرطان کولون در مردان 1 به ازای 21 برای مردان و برای زنان 1 به ازای 23 است طبق داده های انجمن سرطان امریکا.   طی چند سال گذشته شمار مرگ و میر ناشی از سرطان کولون بطور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.غربالگری بهبود یافته منتهی به حذف بیشتر پولیپهای پیش سرطانی و پیشگیری از ایجاد سرطان شده است.بطور مشابه غربالگری بهتر موارد سرطانی بیشتری را در مراحل اولیه زمانی که بسیار درمان پذیرتر هستند مشخص ساخته است.

توصیه ها در غربالگری سرطان پروستات - بخش هشتم

۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير 6:57 | ghnazary

نظرات : 0

 کالج پزشکان آمریکا: توصیه میکند که مردان 50 تا 69 سال که در وضع خوبی از نظر سلامت قرار دارند درباره فواید و مضرات غربالگری با پزشکشان بحث کنند و اگر تصمیم گرفتند آنگاه انجام دهند.آزمایش PSA‌ را میتوان هر 2 تا 4 سال یکبار انجام داد. شبکه جامع ملی سرطان : توصیه میکند که یک آزمایش تعیین سطح پایه در سن 45 سالگی برای مردانی که میخواهند غربالگری شوند انجام شود و سپس تعیین شود که چه موقع و هرچند وقت یکبار آزمایشات بعدی انجام گردد.این شبکه همچنین توصیه میکند که DRE‌ و PSA هر دو باهم انجام شود تا تشخیص سرطان در مراحل اولیه امکان پذیرشود.اگر سطح PSA بیشتر از 1.0 ng/mL‌ باشد یا مرد در معرض خطر بالا باشد این شبکه توصیه میکند PSA و DRE‌ توامان فواصل یک یا دوسال یکبار انجام شود.

توصیه ها در غربالگری سرطان پروستات - بخش هفتم

۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير 6:56 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری سرطان پروستات      انجمن اورولوژی آمریکا : توصیه میکند که مردان در معرض خطر متوسط صبر کنند تا در سن 55 سالگی یک سطح پایه ای از PSA داشته باشند سپس از سن 55 تا 69 سالگی بطور منظم غربالگری را انجام دهند.برای مردان جوانتر از 55 سال که در معرض خطر بالا یا افزایش یافته قرار دارند انجمن اورولوژی امریکا توصیه میکند که غربالگری در مورد پروستات بیشتر فردی بوده و مبتنی بر ترجیحات بیمار و تصمیم های آگاهانه درباره  فواید و مضرات غربالگری باشد.این انجمن همچنین توصیه میکند آزمایش PSA‌ و DRE‌ جدای از اینکه PSA‌ بالا یا پایین است و یا DRE غیر طبیعی است به طور منظم انجام شود.

توصیه انجمن سرطان آمریکا در غربالگری سرطان پروستات - بخش ششم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 6:20 | ghnazary

نظرات : 0

 انجمن سرطان امریکا : توصیه میکند که غربالگری برای مردان 50 سال و بالاتر برای کسانی انجام شود که در سطح خطر متوسط قرار داشته و امید به زندگی آنها حداقل 10 سال باشد.این انجمن همچنین آزمایش را برای افراد جوانتر با سطح خطر بالا توصیه میکند.انجمن سرطان امریکا همچنین توصیه میکند که هر دو سال یکبار غربالگری سرطان پروستات انجام شود اگر سطح PSA کمتر از 2.5 ng/ml است و اگر مساوی یا بالاتر از 2.5 ng/ml است باید سالانه انجام شود.

توصیه ها درباره غربالگری سرطان پروستات برای سنین 50 تا 70- بخش پنجم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 6:19 | ghnazary

نظرات : 0

 بیشتر سازمان ها توصیه میکنند که غربالگری سرطان پروستات تنها بعد از اینکه مردها از مزایا و معایب غربالگری بر مبنای PSA‌ با پزشکشان بحث کردند انجام شود و تصمیم های آگاهانه را بگیرند.شما باید میزان تحمل خود را برای خطرپذیری و عدم اطمینان در نظر بگیرید. کارگروه خدمات پیشگیرانه آمریکا : به مردان 55 تا 69 توصیه میکند تا تصمیم های شخصی را درارتباط با غربالگری با پزشکشان بگیرند.این تصمیم ها باید بر مبنای مضراتی باشد که از نتایج مثبت کاذب PSA حاصل میشود و منجر به درمان های جراحی و اشعه درمانی میشود که منافع کمی را در بر خواهد داشت.

فاکتورهای خطر و آزمایشات غربالگری سرطان پروستات - بخش چهارم

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير 7:2 | ghnazary

نظرات : 0

 فاکتورهای خطر و آزمایشات غربالگری سرطان پروستات  فاکتورهای خطر از عوامل مهمی که باید هنگام آزمایش غربالگری باید در نظر داشت این است که خطر شخصی پیشرفت سرطان پروستات چقدر است. -          خطر متوسط : افراد سالم با هیچ فاکتور خطر. -          خطر افزایش یافته : مردان افریقایی امریکایی تبار یا مردانی که پدر یا برادر آنها قبل از سن 65 سالگی تشخیص داده شده اند. -          خطر بالا: مردان با بیش از یک وابسته خانوادگی که در سنین اول زندگی مبتلا شده اند.   آزمایشات اگر میخواهید آُزمایش بدهید آزمایشات زیر توصیه میشود. -          آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات .آزمایشی است که بر روی خون انجام میشود وسطح این آنتی ژن را در خون میسنجد.   -          آزمون مقعدی با انگشت.بخشی از آِزمون فیزیکی است که پزشک با استفاده از دست غده پروستات را آزمایش میکند.

تصمیم های آگاهانه در غربالگری سرطان پروستات - بخش سوم

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير 6:59 | ghnazary

نظرات : 0

 تصمیم های آگاهانه در غربالگری سرطان پروستات  علی رغم اینکه پرسشهای زیادی که درباره غربالگری سرطان پروستات مطرح است بیشتر سازمانهای مرتبط با سلامت توافق دارند که مردان باید یک اطلاعات متعادلی درباره غربالگری سرطان پروستات دریافت کنند و توصیه میکنند که مردان باید در این باره با پزشک معالجشان بحث کنند.   شما باید خطرات-عدم قطعیت ها – مزایا و محدودیتهای آزمایش سرطان پروستات و درمان آن را بدانید و با پزشک معالجتان بحث کنید تا گزینه های موجود را شناخته و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است.قبل از اینکه غربالگری پروستات را انتخاب کنید باید مزایا و معایب آزمایش را بر پایه سن – امید به زندگی – سابقه خانوادگی – نژاد – سلامت کلی – نتایج آزمایش های قبلی و تحمل خطر فردی ارزیابی کنید.

نکات مهم در غربالگری مردان از نظر سرطان پروستات - بخش دوم

۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير 6:25 | ghnazary

نظرات : 0

 نکات مهم در غربالگری مردان از نظر سرطان پروستات غربالگری مردان از نظر سرطان پروستات بسیار مهم است موضوعات مهمی که در این ارتباط مطرح است شامل : -          فناوری امروزی نمی تواند تشخیص دهد که کدام سرطان پروستات کند رشد و کدام تند رشد است.و اینکه کدام سرطان پروستات ممکن است هرگز سلامت و امید به زندگی فرد را هرگز تحت تاثیر قرار ندهد. -          آزمایشهای غربالگری برای آنتی ژن اختصاصی پروستات تمام موارد را شناسایی نمیکند.و تمام نتایج بالا برای آنتی ژن اختصاصی پروستات دلیل بر سرطان نیست. -          تشخیص از طریق بیوپسی (با کمترین خطر از نظر عفونت و خونریزی ) عوارض جانبی درمان ( که میتواند سبب اختلال در نعوظ و بی اختیاری گردد)میتواند بالقوه آسیب زا باشد.بیشتر سرطان های پروستات کند رشد بوده و ممکن است مشکلی ایجاد نکنند. -          نتایج بررسی های طولانی مدت در مورد اینکه آیا آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات نرخ بقا را در مبتلایان به این بیماری بهبود میبخشد یا خیر بی نتیجه بوده است.    

سرطان پروستات - بخش اول

۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير 6:22 | ghnazary

نظرات : 0

 سرطان پروستات  مقدمه  سرطان پروستات دومین سرطان تشخیص داده شده با فراوانی بالا در مردان پس از سرطان پوست است.از هر 7 مرد امریکایی یک نفر به سرطان پروستات مبتلا میشود این نرخ ابتلا در بین مردان 65 سال و به بالا دیده شده است.بعضی از سرطانهای پروستات سریع رشد میکنند و طی چند ماه یا چند سال منجر به مرگ میگردند اما بسیاری از آنها به آهستگی رشد کرده و تهدید جدی را برای سلامت فرد ایجاد نمیکنند.

توصیه ها در غربالگری پوکی استخوان - بخش ششم

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 7:2 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری پوکی استخوان    بنیاد ملی پوکی استخوان توصیه میکند: -          زنان 65 سال و بالاتر و نیز زنان جوان یائسه که دارای فاکتور خطر هستند و نیز زنانی که یکبار شکستگی استخوا ن داشته اند باید آزمایش غربالگری را انجام دهند. -          مردان با سن 70 و بالاتر و مردانی با سن 50 تا 69 که دارای فاکتور خطر هستند و یا کسانی که شکستگی داشته اند باید غربالگری را انجام دهند.   کالج پزشکان امریکا توصیه میکند:   -          توصیه میکند که برای مردان مسن ارزیابی دوره ای از نظر پوکی استخوان انجام شود و بررسی با اشعه ایکس برای کسانی انجام شود که در معرض خطر افزایش یافته بوده و دارو مصرف میکنند.

توصیه ها در غربالگری پوکی استخوان - بخش پنجم

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 7:0 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری پوکی استخوان .   توصیه ها در غربالگری پوکی استخوان آزمایش تراکم معدنی استخوان اصلی ترین آزمایش برای شناسایی پوکی استخوان و پایین بودن توده استخوانها است.یکی از دقیق ترین روشها اندازه گیری تراکم توده استخوانی به وسیله استفاده از اشعه ایکس است. کالج متخصصین زنان و زایمان آمریکا توصیه میکند که: -          غربالگری میزان تراکم توده استخوانی برای تمام زنان از 65 سالگی شروع شود. -          زنان یائسه با سن کمتر از 65 میتوانند آزمایش سنجش تراکم استخوان را انجام دهند اگر دارای فاکتورهای خطر قابل توجهی هستند. -          در نبود فاکتورهای خطر آزمایش غربال نباید بیش از دو سال یکبار انجام شود.   کارگروه خدمات پیشگیرانه امریکا توصیه میکند: -          زنان 65 سال و بالاتر و زنان جوان که خطر شکستگی استخوان در آنها برابر با زنان مسن است میبایست غربالگری شوند.   -          برای مردان شواهد کافی در دست نیست که آیا سنجش میزان تراکم استخوان مفید است یا مضر.

فاکتورهای خطر در ابتلا به پوکی استخوان - بخش چهارم

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 6:43 | ghnazary

نظرات : 0

 فاکتورهای زیر خطر کاهش تراکم استخوان در فرد و پوکی استخوان در او را افزایش میدهد. -          جنسیت زن (از بین کسانی که پوکی استخوان دارند 80٪ آنها زن هستند). -          سن بالا. -          اندازه بدن کوچک و لاغر. -          نژاد سفید یا آسیایی. -          داشتن سابقه خانوادگی با پوکی استخوان یا استخوان های شکسته. -          داشتن سطوح پایین هورمونهای جنسی ( استروژن در زنان و تستوسترون در مردان) مانند یائسگی در زنان. -          بی اشتهایی عصبی. -          کمبود کلسیم و ویتامین دی. -          ورزش نکردن. -          سیگار کشیدن و مصرف الکل. -          استفاده از بعضی داروهای خاص.

پوکی استخوان (استئوپوروز) - بخش سوم

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 6:41 | ghnazary

نظرات : 0

 پوکی استخوان (استئوپوروز) - بخش سوم مقدمه  پوکی استخوان یک نگرانی رو به رشد در بین آمریکایی هاست. طبق گزارش بنیاد ملی پوکی استخوان حدود 10 میلیون آمریکایی این بیماری را دارند و 43 میلیون در معرض خطر پوکی استخوان هستند.همچنین براورد شده است که نیمی از زنان 50 سال به بالا دچار شکستگی استخوان در اثر پوکی استخوان میگردند. با افزایش سن خطر شکستگی استخوان به همراه ناتوانی کاهش یافته در ترمیم استخوان شکسته افزایش می یابد.با رخ دادن شکستگی ناتوانی در حرکت و عدم استقلال در فرد به همراه نیاز به مراقبت طولانی اتفاق میافتد.   از آنجایی که پوکی استخوان یک بیماری خاموش است تا اینکه شکستگی رخ دهد شما معمولا توجه نمیکنید که ممکن است دچار این بیماری باشید و یا اینکه در معرض خطر ابتلا به این بیماری باشید.اگر از نظر پایین بودن تراکم استخوان و پوکی استخوان غربالگری شوید و مشکل را به موقع درمان کنید این میتواند خطر شکستگی را در شما کم کند.

توصیه ها در غربالگری تیرویید در بالغین - بخش دوم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۴ تير 7:0 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری تیرویید در بالغین - بخش دوم نظرات متفاوت است اینکه چه کسی از آزمایش غربالگری سود میبرد و در چه سنی باید انجام شود. -          کارگروه خدمات پیشگیرانه امریکا اعلام کرده که نتوانسته تعادلی بین مزیت و مضرات غربالگری بالغین بی علامت را در مورد بیمای تیرویید معین کند. انجمن تیرویید امریکا در سال 2012 توصیه کرده اند که -          غربالگری برای هایپوتیروییدیسم باید در بیماران بالای 60 سال مورد توجه قرار گیرد.    

آزمایش غربالگری برای بالغین (50 سال و بالاتر) - بخش اول

۱۳۹۹ چهارشنبه ۴ تير 6:58 | ghnazary

نظرات : 0

 آزمایش غربالگری برای بالغین (50 سال و بالاتر) - بخش اول     بد عملکردن تیرویید مقدمه بیماریهای تیرویید در اساس به و ضعیتهایی گفته میشود که مقدار هورمونهای تیرویید را تحت تاثیر قرار میدهند و در سرطان تیرویید معولا سطح هورمونهای تیرویید تغییر نمیکند.تخمین زده میشود که 20 میلیون امریکایی به این بیماری مبتلا باشد و حدود 60٪ آنها از بیماری خود مطلع نیستند.زنان نسبت به مردان بیشتر مبتلا میشوند نمونه هایی از بد عملکردن تیرویید شامل هایپوتیرودیسم که در آن مقدار کمی هورمون تولید مشود و هایپرتیروییدسم که در آن هورمونهای تیروییدی بیش از اندازه تولید میشوند.اگرچه مردم ممکن است این علامتها را تجربه کنند اما این علامتها میتوانند بسیار مبهم باشند مانند خستگی و تغییرات وزنی طوری که بسیاری از کسانی که مبتلا هستند متوجه بیماری خود نمیشوند.اگر به صورت درمان نشده رها گردند میتوانند منتهی به دیگر مشکلات مانند بیماری قلبی شوند.

آزمایش HPV‌ و سرطان دهانه رحم- بخش هفتم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲ تير 7:6 | ghnazary

نظرات : 0

 آزمایش HPV‌ و سرطان دهانه رحم   آزمایش HPV بطور کلی غربالگری ویروس پاپیلومای انسانی در زنان کمتر از 25 سال توصیه نمیشود چون عفونت به این ویروس نسبتا دراین گروه سنی معمول است و اغلب بدون درمان ویا هیچ مشکلی برطرف میشود.اما با این حال آزمایش HPV‌ ممکن است به عنوان آِزمایش پیگیری در زنان 21 تا 29 سال آنهایی که نتایج غیرطبیعی به نام سلولهای اسکواموس غیر طبیعی با اهمیت ناشناخته در آزمایش پاپ خود دارند استفاده شود.از این نتایج برای تعیین ضرورت کولپوسکوپی که روشی است که پزشک میتواند واژن و سرویکس را با بزرگنمایی مناسب از نظر وجود سلولهای غیر طبیعی بررسی کند مورد استفاده قرار میگیرد. اداره دارو و غذا یک آزمایش HPV DNA‌ را مورد تایید قرار داده که به عنوان ابزار اصلی غربالگری برای سرطان سرویکس محسوب میشود و به این معنی است که از آن میتوان بدون انجام آزمایش پاپ برای غربالگری استفاده کرد.یک دستورالعمل جدید توسط یک گروه متخصص منتشر کرده است که : -          آزمایش HPV برای زنان 25 سال و بالاتر و بدون نیاز به انجام آزمایش پاپ قابل انجام است. -          اگر نتایج ابتدایی منفی است زنان باید دوباره غربالگری شوند اما نه زودتر از 3 سال.  

توصیه ها در غربالگری سرطان دهانه رحم - بخش ششم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲ تير 7:4 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری سرطان دهانه رحم  آزمایش پاپ برای زنان کمتر از 21 توصیه نمیشود چون بروز سرطان در این گروه سنی خیلی پایین است.موارد مثبت کاذب همیشه وجود دارد چون سلولهای طبیعی تغییر میکنند.نتایج مثبت کاذب درمانهای غیرضروری و هزینه برداری را ایجاد میکنند و نیز موجب نگرانی در فرد میگردند.

نظرات

نظرات :