توصیه ها در غربالگری سرطان دهانه رحم - بخش پنجم

۱۳۹۹ شنبه ۳۱ خرداد 6:42 | ghnazary

نظرات : 0

   توصیه ها کالج متخصصین زنان آمریکا و انجمن سرطان آمریکا و کارگروه خدمات پیشگیران آمریکا توصیه میکند که زنان بین سالهای 21 و 29 هر سه سال یکبار تست پاپ را انجام دهند.همچنین این انجمن ها توصیه میکنند که آزمایشات غربالگری بیشتری را باید زنان در معرض خطر بالا مانند کسانی که در معرض ماده دی اتیل استیل بسترول قرار گرفته اند یا کسانی که تشخیص آسیبهای پیش سرطانی دهانه رحم برای آنها داده شده است.یا کسانی که به HIV‌ آلوده اند و یا کسانی که سیستم ایمنی آنها سازش پذیر شده است انجام دهند.

سرطان دهانه رحم - بخش چهارم

۱۳۹۹ شنبه ۳۱ خرداد 6:41 | ghnazary

نظرات : 0

 سرطان دهانه رحم - بخش چهارم مقدمه بیشتر مرگ و میر به دلیل سرطان دهانه رحم با انجام آزمایشات چکاپ و غربالگری سرطان دهانه رحم قابل پیشگیری است.سرطان دهانه رحم کند پیش رونده است و چند سال طول میکشد تا پیشرفت کند.بیشتر اوقات سلولهای سرطانی در زنان 40 ساله یا بالاتر دیده میشوند.غربالگری معمول میتواند کمک کند تا سرطان دهانه رحم خیلی زودتر شناسایی شود در زمانی که بسیار قابل درمان است.غربالگری دهانه رحم میتواند آسیبهای پیش سرطانی را پیدا نموده پایش کند و یا قبل از اینکه شروع به رشد کند برداشت نماید.

فاکتورهای خطر در سرطان پستان - بخش سوم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 6:42 | ghnazary

نظرات : 0

    خطر افزایش یافته سابقه خانوادگی و ژنتیک تعامل نزدیکی به عنوان فاکتورهای خطر درطول زندگی دارندد.دیگر موارد خطر شامل چاقی ،عادت ماهانه شدن در سنین جوانی ، متراکم بودن پستان، و مصرف الکل. بعضی از عوامل مهمی که به عنوان فاکتورهای خطر دراین بیماری همکاری دارند شامل: - حامل بودن ژنهای BRCA1 or BRCA2 یا داشتن بستگانی که حامل این ژنها باشند. - دریافت اشعه در ناحیه قفسه سینه در سنین جوانی یعنی بین 10 تا 30 سالگی.   

غربالگری سرطان پستان در بالغین جوان - بخش دوم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 6:41 | ghnazary

نظرات : 0

    سرطان پستان سرطان پستان رایج ترین سرطان شناخته شده در زنان امریکایی و یکی از علتهای پیشتاز مرگ و میر .میزان بروز سرطان پستان همراه با سن افزایش میابد.حدود 98 درصد از موارد تازه شناخته شده در سن 35 وبالاتر رخ میدهد و حدود 94 درصد از مرگ و میرهای سرطان پستان در زنان 45 و بالاتر رخ میدهد.   توصیه ها برای زنان درخطر متوسط زنان درمعرض خطر متوسط هیچ سابقه شخصی یا خانوادگی از سرطان پستان ندارند.بخاطر بروز پایین سرطان پستان در زنان جوانتر از 40 ، ماموگرام برای این گروه توصیه نمیشود. کالج امریکایی متخصصین زنان و زایمان توصیه میکند که زنان 25 تا 39 سال با هیچ فاکتورخطر شناخته شده برای سرطان پستان باید آزمایش بالینی پستان را هر 1 تا 3 سال بصورت یک برنامه منظم توسط پزشک متخصص داشته باشند.  

آزمایشات غربالگری برای بالغین جوان ( 19 تا 29 سال ) - بخش اول

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 6:39 | ghnazary

نظرات : 0

    آزمایشات غربالگری برای بالغین جوان(19تا 29 سال) شما میتوانید سلامتی خود بهتر حفظ کنید بهبود ببخشید البته با انجام چند آزمایش غربالگری در دهه بیست زندگی.این آزمایشات برای شناسایی زودهنگام بعضی بیماری های معمول و بالقوه خطرناک که در سنین جوانی رخ میدهد بکارمیروند شامل بیماریهای منتقل شونده از راه تماس جنسی، سرطانها ، دیابت، و بیماری های قلبی. آزمایشات غربالگری میتوانند وضعیتهای خاصی را در مراحل اولیه و قابل درمان شناسایی کنند حتی قبل از اینکه شما متوجه علایمی شوید.با اطلاعات آزمایشات غربالگری پزشک مراقب شما میتواند اقدامات پیشگیرانه را که به سلامت شما کمک میکند روی دست گیرد.  

توصیه ها در غربالگری ویروس ایدز- بخش نهم

۱۳۹۹ شنبه ۲۴ خرداد 7:6 | ghnazary

نظرات : 0

    توصیه ها در غربالگری ویروس ایدز مرکز کنترل بیماریها توصیه میکند که هرفرد بین 13 تا 64 سال باید حداقل یکبار تست HIVرا انجام دهد .این مرکز همچنین توصیه میکند که کسانی که در فعالیتهای پر خطر جنسی دارند هر سه تا شش ماه یکبار این آزمایش را انجام دهند. - کارگروه خدمات پیشگیرانه امریکا نیز توصیه میکند که تمام جوانان و بالغین 15 تا 65 سال از نظر عفونت HIV غربالگری شوند.در مورد اینکه هر چند مدت یکدفعه اینکار انجام شود کارگروه میگوید که یکبار برای کسانی که درسن 15 تا 65 سال قرار دارند و حداقل یکبار در سال برای کسانی که در معرض خطربالای عفونت قرار دارند.کارگروه همچنین میگوید که مراقبین سلامت نیز میتوانند تصمیم بگیرند که تعداد دفعات آزمایش چقدرباشد.

محدودیتهای آزمایشات غربالگری ایدز-بخش هشتم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد 6:51 | ghnazary

نظرات : 0

 - یک آزمایش منفی فقط نشاندهنده این است که در حال حاضر نشانه ای از بیماری در فرد وجود ندارد. اگرشما خطر افزایش یافته در ابتلا به ایدز را دارید و آزمایش غربالگری شما منفی است میبایست حتما آزمایش غربالگری را بطور منظم انجام دهید. - آزمایش غربالگری ویروس را بلافاصله بعد از عفونت نمیتواند شناسایی کند.اگر شما به تازگی در معرض ویروس قرار گرفته اید ممکن است سطح آنتی بادی تشخیصی شما پایین باشد.اگر آزمایش اول شما منفی است لازم است که آزمایش را در یک زمانی دیگر تکرار کنید . در موارد نتایج منفی مرکز کنترل بیماری ها توصیه میکند سه ماه پس از در معرض قرار گرفتن فرد به ویروس آزمایش تکرار شود. - یک آزمایش غربالگری مثبت دلیل بر تشخیص نیست.این نتیجه مثبت باید با یک آزمایش آنتی بادی دوم که بین انواع ویروس HIV افتراق قایل میشود باید دنبال شود تا تشخیص نهایی انجام گردد.  

آزمایشات غربالگری ایدز- بخش هفتم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد 6:49 | ghnazary

نظرات : 0

    آزمایشات غربالگری ایدز ترکیب آنتی بادی ضد ویروس و آنتی ژن ویروس ، آزمایشات غربالگری توصیه شده برای تشخیص بیماری ایدز مباشند.این آزمایشات آنتی ژن ویروس را که P24 نامیده میشود به همراه آنتی بادی های ضد ویروس شناسایی میکند. با تشخیص هم آنتی بادی و هم آنتی ژن ، این آزمایش ترکیبی احتمال شناسایی عفونت را بسیار زود تر فراهم میکند.این آزمایش ها میتوانند عفونتب در بیشتر مردم که 2 تا 6 هفته از قرار گرفتن درمعرض ویروس برای آنها گذشته باشد ،شناسایی کند.آزمایش آنتی بادی ضد ویروس میتواند عفونت را در بیشتر افراد 3تا 12 هفته شناسایی کند.  

چرا باید غربالگری ایدز انجام شود-بخش ششم

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ خرداد 6:52 | ghnazary

نظرات : 0

    چرا باید غربالگری ایدز انجام داد؟ غربالگری از ایدز اکنون یک بخش معمول از سلامت در ایالات متحده است .این به خاطر این است که تشخصی زودهنگام عفونت منجر به درمان موثر و کاهش خطر پیشرفت بیماری میگردد.انستیتو ملی سلامت در سال 2015 منتشر کرد که افراد مبتلا به ویروس ایدز خطر کمتر پیشرفت بیماری را خواهند داشت اگر درمان های ضد ویروس ایدز را هرچه زود تر آغاز کنند. تشخیص زودهنگام این ویروس مزایای مهمی برای دیگران و جامعه دارد.یک فرد مبتلا از انتشار بیشتر بیماری میتواند جلوگیری کند اگر از وضعیت بیماری خود مطلع شود، رفتار خود را اصلاح کند .زنان باردار که ویروس ایدز دارند میتوانند درمان را آغاز کنند تا از انتشار آن به بچه جلوگیری کنند.  

غربالگری نوجوانان از نظر ایدز-بخش پنجم

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ خرداد 6:51 | ghnazary

نظرات : 0

 غربالگری نوجوانان از نظر ایدز مقدمه   HIV ویروسی است که سبب نقص ایمنی انسانی میشود. یک بیماری تهدید کننده زندگی است که ابتدا پس از عفونت ممکن است هیچ علامتی ایجاد نکند و یا ممکن است علایم غیر اختصاصی مانند آنفلوانزا ایجاد کند که بعد از یک دوره کوتاه بهبود میابد.تنها راه اینکه آیا فرد عفونی شده یا خیر از طریق آزمایش میباشد. اگرعفونت تشخیص داده نشود یا درمان نشود عاقبت علایم ایدز شروع و رو به بدتر شده پیش میرود.بدون درمان این ویروس سبب از بین رفتن سیستم ایمنی در گذرزمان میشود و بدن فرد مبتلا آسیب پذیرو ناتوان میشود. ویروس ایدز ازراه های زیر منتقل میشود: - آمیزش جنسی با فرد مبتلا. - استفاده از سرنگ و سرسوزن های مشترک. - هنگام بارداری یا زایمان ، اگر زن باردار به این ویروس مبتلا شده باشد ، ویروس میتواند به بچه منتقل شده و او را عفونی کند. - از طریق تماس با خون آلوده به ویروس. - از طریق انتقال خون .  

توصیه ها در غربالگری نوجوانان از نظر HBV - بخش چهارم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد 6:59 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری نوجوانان  از نظر HBV   توصیه ها در غربالگری از نظر HBV از آنجایی که شیوع عفونت HBV بطور کلی پایین است و بیشتر افراد عفونت یافته به سمت بدتر شدن پیش نمیروند بنابراین غربالگری HBV برای کسانی که در معرض خطر بالا نیستند توصیه نمیشود. برای افراد در معرض خطر بالا چندین مرکز کنترل سلامت توصیه به غربالگری از نظر HBV میکنند. افراد در معرض خطر بالا شامل: - کارمندانی که درگیر درسلامت عمومی مردم بوده و در معرض برخورد با خون و دیگر مایعات آلوده هستند. - افرادی که در نواحی از جهان با شیوع بیش از 2 درصد برای HBV به دنیا می آیند. - استفاده کنندگان داروهای تزریقی. - افرادی که آنزیم های کبدی بالا با علت ناشناخته دارند. - افرادی با وضعیت مشخص که نیازمند سرکوب شدن سیستم ایمنی هستند. - افرادی که باید دیالیزشوند. - افرادی که مبتلا به ایدز هستند - افرادی که عفونت HCV دارند.  

غربالگری نوجوانان از نظرHBV - بخش سوم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد 6:57 | ghnazary

نظرات : 0

 غربالگری نوجوانان از نظرHBV - بخش سوم مقدمه    غربالگری ازنظر هپاتیت B طبق آمار مرکزکنترل بیماری های امریکا تقریبا یک تا دو میلیون نفر در این کشور عفونت مزمن به هپاتیت B دارند. بسیاری از این افراد از عفونت خود آگاه نیستند.HBV یکی از پنج ویروسی است که کبد انسان را آلوده میکند. این ویروس از طریق تماس با خون یا دیگر مایعات بدن فرد آلوده منتقل میشود و نیز میتواند از مادر آلوده به نوزادش هنگام زایمان منتقل گردد. عفونت به HBV میتواند حاد یا مزمن باشد و میتواند تنها چند هفته و یا میتواند سالها طول بکشد و منتهی به سیروز یا سرطان کبد گردد.بخش عمده ای از کسانی که عفونت مزمن دارند علایمی از خود نشان نمیدهند. آزمایش HBsAg میتواند برای غربالگری افراد بی علامت مفید باشد. واکسنهای موثر ضد HBV در دسترس میباشند.

توصیه های غربالگری برای نوجوانان - بخش دوم

۱۳۹۹ شنبه ۳ خرداد 6:30 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه های غربالگری برای نوجوانان   توصیه برای دختران نوجوان  مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های امریکا ، اکادمی کودکان امریکا ،اکادمی پزشکان خانواده امریکا و چندین مرکز  دیگر همگی توصیه میکنند که تمام دختران فعال از نظر جنسی باید از نظر کلامیدیا و گونوره آ بطور سالیانه غربالگری شوند. توصیه برای پسران نوجوان این مراکز ذکر شده برای پسران فعال از نظر جنسی توصیه ای برای غربالگری معمول ندارند.اما با این حال پزشکان و مراقبین سلامت میتوانند با در نظر داشت فاکتورهای خطر توصیه به غربالگری نمایند.مهم است که به خاطر داشته باشیم یک مرد آلوده میتواند این بیماری ها را به شریک خود منتقل نماید.

آزمایشهای غربالگری برای نوجوانان (13 تا 18 سال )

۱۳۹۹ شنبه ۳ خرداد 6:28 | ghnazary

نظرات : 0

 آزمایشهای غربالگری برای نوجوانان (13 تا 18 سال )   مقدمه  کلامیدیا و گونوره آ شایع ترین بیماری های منتقل شونده باکتریایی از طریق آمیزش جنسی در آمریکا است. اما بسیاری از افراد آلوده هیچ نشانه ای ندارند.این عفونتها معمولا دستگاه تناسلی را آلوده میکنند اما سبب عفونت در دیگر نواحی نیز میشوند مانند حلق و مقعد.زنان باردار ممکن است بیماری را به نوزادانشان منتقل کنند.این عفونتها اگر درمان نشوند سبب ناباروری و دیگر مشکلات جسمانی خواهند شد.با این حال این دوبیماری به راحتی با آنتی بیوتیک ها درمان میشوند. درایالات متحده میزان گزارش های کلامیدیا و گونوره آ بین دختران نوجوان و زنان جوان بیشترین گزارش ها را دارد.بسیاری از افراد همزمان به هر دو باکتری آلوده هستند.  

نظرات

نظرات :