توصیه های در باره غربالگری فشار خون در بچه ها - بخش دوازدهم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت 6:46 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه های در باره غربالگری فشار خون در بچه ها  اکادمی کودکان امریکا به همراه انجمن قلب آمریکا توصیه میکند که اندازه گیری فشار خون در بچه ها از سن 3 سالگی شروع و سپس سالیانه انجام شود.بچه های کمتر از 3 سال چنانچه خطر افزایش یافته در افزایش فشار خون داشته باشند باید در هر معاینه پزشکی فشار خون آنها اندازه گیری شود بعضی از این فاکتورهای خطر شامل: - بیمای قلبی مادرزادی. - عفونت مکرر دستگاه ادراری تناسلی. - بیماری کلیوی. - نارس به دنیا آمن. انجمن کودکان آمریکا توصیه میکند که بچه های دارای شرایط خاص فشار خونشان طی هر معاینه اندازه گیری شود این شرایط خاص شامل: - چاقی. - مصرف داروهایی که فشار خون را بالا میبرد. - دیابت . - بیماری کلیوی. - تنگی شریان آئورت.   

فشار خون طبیعی در بچه ها - بخش یازدهم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت 6:43 | ghnazary

نظرات : 0

 فشار خون طبیعی در بچه ها    فشارخون نرمال چیست؟ فشار خون بالا در بچه های 1 تا 18 سال متفاوت از بالغین تعریف میشود. طبق یک دستورالعمل اکادمی کودکان امریکا مربوط به سال 2017 توصیه شده است که فشار خون بچه ها با جدولی مقایسه شود که در آن داده هایی از بچه های سالم هم جنس و هم قد جمع آوری شده است.اگر یک بچه فشار خونی بالاتر از 90 تا 95 درصد دیگر بچه ها در همان دسته سنی و قدی داشته باشد آنگاه آن بچه ممکن است فشار خون داشته باشد.    

عوارض فشا رخون بالا در بچه ها - بخش دهم

۱۳۹۹ شنبه ۲۷ ارديبهشت 6:48 | ghnazary

نظرات : 0

 عوارض فشا رخون بالا در بچه ها    تشخیص فشار خون بالا در بچه ها بسیار مهم است چون با گذشت زمان ، هایپرتانسیون میتواند به سیستم گردش خون بچه ها آسیب بزند و سبب بیماری های قلبی و سکته های قلبی و دیگر مشکلات برای سلامتی آنها شود.بطور کلی هرچه یک بچه مدت زمان طولانی تری فشار خون بالا داشته باشد بدن او مستعد بیماری های قلبی و دیگر بیماری ها در کلیه ها، مغز و چشمها میشوند. بیشترمردم با فشارخون بالا از این بیماری خود آگاه نیستند و اغلب هیچ نشان واضحی دیده نمیشود.تنها راه پی بردن به اینکه یک بچه فشار خون بالا دارد اندازه گیری آن است.

غربالگری فشار خون بالا دربچه ها - بخش نهم

۱۳۹۹ شنبه ۲۷ ارديبهشت 6:45 | ghnazary

نظرات : 0

 غربالگری فشار خون بالا دربچه ها  مقدمه فشار خون نیرویی است که خون شما روی دیوارهای رگها ایجاد میکند.فشار خون بالا به عنوان هایپرتانسیون نیز نامیده میشود ، و وقتی اتفاق میافقتد که ابن فشار بطور ثابت بالا باشد. فشار خون در بچه ها نادر است اما میتواند یک مساله بسیارمهم باشد.در حدود 3.5 درصد بچه ها و نوجوانان فشار خون بالا دارند.در همین حدود از بچه ها نیز فشار خون بالا دارند اما نه آنقدر زیاد که به عنوان هایپرتانسیون شناخته شود.از بین بچه های چاق و دارای اضافه وزن میزان فشار خون به 25 درصد میرسد.  

فاکتورهای خطر جهت غربالگری بچه ها از نظر کلسترول - بخش هشتم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت 6:4 | ghnazary

نظرات : 0

 فاکتورهای خطر جهت غربالگری بچه ها از نظر کلسترول     فاکتورهای خطر - سابقه خانوادگی .جوانان در معرض خطربالا محسوب میشوند اگر والدین ،پدربزرگ و مادربزرگ و عمو و عمه یا خواهر و برادر داشته باشند که دارای کلسترول بالا هستند و یا اگر سابقه خانوادگی از بیماری قلبی و عروقی داشته باشند. - سلامت شخصی . جوانان همچنین در معرض خطر بالا هستند اگر  * اضافه وزن داشته یا چاق هستند. * اگر رژیم غذایی با چربی بالا یا چربی های اشباع یا ترانس در رژیم غذایی خود داشته باشند. * اگر تحرک و ورزش کم و یا بی تحرک باشند. * اگر دیابت یا پرفشاری خون داشته باشند. * اگر مصرف کننده دخانیات باشند.

توصیه ها در غربالگری بچه ها از نظر کلسترول بالا - بخش هفتم

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت 6:3 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری بچه ها از نظر کلسترول بالا     توصیه ها اکادمی کودکان امریکا توصیه میکند که آزمایش چربی در تمام جوانان بین سنین 9 و 11 و دوباره در سنین بین 17 و 21 انجام شود.آزمایش در سنین جوانتر و غربالگری مکرر برای جوانهایی که در معرض خطر بالا بیماری قلبی هستند نیز مانند جوانان توصیه میشود.بچه های کمتر از 2 سال بسیار کوچکتراز آن هستند که آزمایش برای آنها انجام شود. انجمن قلب آمریکا غربالگری معمول را برای بچه ها و نوجوانان که از نظر خطر بیماری قلبی طبیعی هستند توصیه نمیکند.  

آزمایش کلسترول بالا در بچه - بخش ششم

۱۳۹۹ شنبه ۲۰ ارديبهشت 6:44 | ghnazary

نظرات : 0

 آزمایش کلسترول بالا در بچه - بخش ششم پایش و برقراری یک سطح سالم کلسترول در پایداربودن سلامت مهم وموثر است.غربالگری از نظر کلسترول بالا بسیار مهم است چون معمولا بدون علامت است.برای انجام آزمایش 9 تا 12 ساعت ناشتا بودن لازم است فقط میتوان آب نوشید.با این حال بعضی آزمایشگاه ها انجام آزمایش لیپید را بدون ناشتایی انجام میدهند به ویژه در مورد بچه ها ونوجوانان ممکن است انجام شود.  

غربالگری بچه ها از نظر کلسترول بالا - بخش پنجم

۱۳۹۹ شنبه ۲۰ ارديبهشت 6:42 | ghnazary

نظرات : 1

 غربالگری بچه ها از نظر کلسترول بالا - بخش پنجم مقدمه    کلسترول باالا در ابتدای دوران بچگی ماده چربی مانندی به نام کلسترول و دیگر مواد چرب که به نام لیپید خوانده میشوند شروع به تشکیل در عروق و سفت کردن آنها با تشکیل پلاک میکنند که این پلاکها سبب باریک شدن مسیرهای عبوری شریانها میشود.دردوران بلوغ پلاکهای تشکیل شده سبب مشکلاتی نه تنها در شریانهای تامین کننده خون به قلب میشوند بلکه شریانهای سراسر بدن را نیز درگیر میکند که به این حالت آتروسکلروزیس میگویند. شواهد نشان میدهد که فرایندهای بیولوژیکی که بیماریهای قلبی و عروقی را به پیش میبرند در زمان بچگی شروع میشوند اگرچه عموما سبب علامتی یا بیماری خاصی تا اواسط عمر ویا بعد از آن نمیشوند.متخصصین توصیه میکنند که فعالیت فیزیکی و تغذیه سالم داشته باشیم.چربی های اشباع شده را محدود کنیم.  

غربالگری چاقی - بخش چهارم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت 6:22 | ghnazary

نظرات : 0

 غربالگری چاقی - بخش چهارم اضافه وزن داشتن یکی از مشکلات معمول است که توسط متخصصین کودکان دیده میشود.در هر معاینه ای موارد مانند الگوی غذایی بچه ، میزان تحرک فیزیکی بچه و رفتارهای غیرفعال بچه باید بخوبی جستجو و مورد کند و کاو قرار گیرد.سابقه چاقی خانوادگی ، دیابت نوع 2 ، و پرفشاری خون از ملاحظات مهمی است که مراقبین سلامت باید توجه کنند.هدف این است که از مشکلات چاقی و اضافه وزن با شناسایی و مداخلات به موقع یعنی تغییر در رژیم غذایی و فعالیتهای فیزیکی به منظور رسیدن به یک وزن سالم و شاخص توده بدنی طبیعی .

اضافه وزن و چاقی - بخش سوم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت 6:20 | ghnazary

نظرات : 0

 اضافه وزن و چاقی اکادمی کودکان امریکا توصیه میکند که غربالگری بچه ها از نظر چاقی از شروع دو سالگی انجام شود.حداقل یکبار درسال . مراقبین سلامت باید وضعیت وزن بچه ها را ارزیابی کند.وزن و قد بچه ها علاوه بر سن و جنس آنها در تعیین شاخص درصد توده بدن مورد توجه قرار میگیرد.شاخص توده بدن ابزاری برای براورد چربی بدن است. اضافه وزن: بچه دارای اضافه وزن کسی است که شاخص توده بدن او بین 85 تا 94 درصد روی منحنی رشد استاندارد باشد. چاقی : یک فرد چاق کسی است که شاخص توده بدن او از 95 درصد روی منحنی رشد استاندارد بگذرد.   

توصیه ها در غربالگری بچه ها (2 تا 12 سال) - بخش دوم

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت 6:32 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری بچه ها (2 تا 12 سال)  ا چاقی چاقی بچه ها در امریکا یک مشکل فزاینده به حساب میاید.حدود 17 درصد بچه ها در امریکا چاق هستند.عواقب بسیارجدی مانند دیابت نوع 2 و پرفشاری خون در انتظار این افراد است.بچه هایی که اضافه وزن آنها تا سنین بلوغ ادامه پیدا میکند درمعرض خطربسیار جدی مانند بیماری قلبی ، سکته قلبی و بعضی سرطان ها هستند.

غربالگری بچه ها (2 تا 12 سال) - بخش اول

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت 6:31 | ghnazary

نظرات : 0

 غربالگری بچه ها (2 تا 12 سال) - بخش اول   مقدمه  اگر بچه ها علایم بیماری خاصی ندارند بطور کلی نیازی به همه تستهای غربالگری نیست.با این حال تستهای غربالگری به بچه ها کمک میکند که عادتهای درست را بیاموزند مانند خوب خوردن و فعال بودن میتواند از بسیاری از مشکلات جدی و هزینه آور در سنین بالاتر جلوگیری کند.برای مثال کمک کردن به یک بچه که اضافه وزن دارد یا اینکه چاق است به او کمک میکند که در سالهای بعد از دیابت و بیماری قلبی پیشگیری کند. هر بچه ای به تستهای غربالگری توصیه شده نیاز ندارد.

توصیه در غربالگری کودکان از نظر سل - بخش هشتم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت 6:54 | ghnazary

نظرات : 0

    توصیه ها کودکان زیر دو سال به دلیل سیستم ایمنی ضعیف در معرض ابتلا به این بیماری هستند .طبق نظر انجمن امریکایی کودکان تست پوستی توبرکولین برای بچه هایی که درمعرض خطر ابتلا به توبرکولوز هستند توصیه میشود که شامل  - اگر یک کودک درتماس با کسی که شکل فعال بیماری را دارد و یا مشکوک به بیماری است قرار گرفته باشد. - اگر مهاجراز کشوری است که سل در آن ناحیه اندمیک است ویا اینکه به مدت بیش از یک هفته به چنین کشورهایی مسافرت کرده باشد.   

غربالگری کودکان از نظر سل - بخش هفتم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت 6:53 | ghnazary

نظرات : 0

    سل (توبرکلوز)   سل یک بیماری عفونی است که توسط باکتری مایکوباکتریوم توبرکلوز ایجاد میشود. این باکتری ریه را هدف میگیرد اما ممکن است دیگر نقاط بدن را نیز عفونی کند.این باکتری میتواند از طریق هوا از شخصی به شخصی دیگر از طریق قطرات تنفسی مانند خلط یا ذرات آزاد شده توسط سرفه ، عطسه، خندیدن یا نفس کشیدن منتشرشود. بیشتر افراد که با باکتری مایکوباکتریوم توبرکلوز عفونی میشوند ،این باکتری در تعداد محدودی از سلولهای ریوی آنها محدود میشود به این صورت که باکتری ها زنده مانده اما در حالت غیر فعال به سر میبرند.این عفونت مخفی به باکتری شخص را بیمار نمیکند اما در بیشتر موارد به شکل فعال در نمی آید.با این حال بعضی از افراد مخصوصا کسانی که سیستم ایمنی ضعیف شده دارند ممکن است مستقیما از شکل غیر فعال وارد شکل فعال شوند.افرادی که ایدز دارند نیز بسیار محتمل است که در صورت برخورد با باکتری بیمار شوند.نگرانی فزاینده دیگر این است که اشکل مقاوم به انتی بیوتیک از این نوع باکتری وجود دارند. طبق نظر مرکز کنترل بیماری ها و پیشگیری امریکا سل در بچه ها باید مورد توجه قرار گیرد چون آن یک شاخص برای انتقل جدید بیماری است.و کودکان و بچه های جوان نسبت به بچه های بزرگتر و بالغین بیشتر اشکال کشنده بیماری را در خود نشان میدهند.

توصیه ها در غربالگری کودکان از نظر سرب - بخش ششم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ ارديبهشت 6:54 | ghnazary

نظرات : 0

    توصیه ها آکادمی کودکان امریکا توصیه میکند که ارزیابی خطر درارتباط با در معرض سرب قرار گرفتن در بچه های 6 ، 9،12 و 18 و 24 ماهه و 3 ، 4، 5 و 6 سالگی انجام شود.اگر ارزیابی خطر مثبت شد آزمایش سطح سرب خون باید انجام شود.طبق نظر اکادمی کودکان امریکا و مرکز کنترل بیماری ، غربالگری جهانی ویا آزمایشات سطح سرب خون دیگر توصیه نمیشود مگر اینکه بچه ها در نواحی با شیوع بالا ویا فاکتورهای خطر بالا باشند. مرکز کنترل بیماری های امریکا یک سطح 5 میکروگرم درصد را برای شناسایی بچه در معرض خطر آلودگی به سرب در نظر میگیرند.هر گونه مقداری بالاتر از این باید منجر به پیگیری و مدیریت مکان آلوده شود.همه بچه هایی که مقدار سرب خونشان بالاتر از این مقدار است باید خانه یا محیطشان مورد ارزیابی قرار گیرد.دیگر افراد نیز باید ارزیابی شوند.بدون کاهش یا حذف منبع خطر سرب ممکن است دوباره مشکل بازگردد.     

غربالگری کودکان از نظر سرب - بخش پنجم

۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ ارديبهشت 6:53 | ghnazary

نظرات : 0

 مقدمه    مسمومیت با سرب سرب فلزی است که یک زمانی یک افزودنی معمول در رنگهای و گازوئیل سرب داربود.در لولهای آب و به عنوان لحیم کاری قوطیهای نگه دارنده غذا استفاده می شده است.خانه های قدیمی که حدود چهل سال قبل ساخته شده اند نیز مصالحی در آنها بکار رفته که سرب ازاجزای آن است ،خاکی که این خانه ها را احاطه کرده ممکن است آلوده به سرب باشد.بچه هایی که در این چنین محیطهایی زندگی یا بازی میکنند یا وقت میگذرانند در معرض خطر آلودگی به سرب از طریق تنفس یا بلع گرد وغبار ، آب و یا رنگهای دارای سرب و یا هر جز سرب دار باشند. دیگر منابع سرب محیطها و مکانهایی است که تولید سرب میکنند. در معرض سرب قرار گرفتن بچه ها سبب آسیب به مغز و دیگر اندام ها میشود و مشکلات رفتاری و تاخیر در رشد را سبب میشود.حتی در مقادیر بسیار پایین سرب میتواند آسیبهای برگشت ناپذیری را بدون هیچ علامت جسمانی سبب شود و رشد شناختی آسیب دیده تا زمانی که بچه به مدرسه نرفته ممکن است آشکار نگردد.  

توصیه ها در غربالگری کودکان- بخش چهارم

۱۳۹۹ سه شنبه ۲ ارديبهشت 5:41 | ghnazary

نظرات : 0

    توصیه ها   انجمن کودکان آمریکا توصیه میکند که تمام کودکان حدود 12 ماهه باید با یک آزمایش هموگلوبین از نظر آنمی غربالگری شوند. همچنین این انجمن توصیه میکند که کودکانی که بخصوص از نظرفاکتورهای خطر زیر مثبت هستند حتما غربالگری شوند. این فاکتورهای خطر شامل: - تولد نارس یا تولد با وزن پایین. - خانوارهایی با درامد پایین ویا زندگی در شرایط فقر . - در معرض سرب قرار گرفتن. - شیردهی بالاتر از چهارماهگی بدون مکمل های آهن. - از شیرگرفتن و یا غذاهای مکملی که غلات غنی ازآهن ویا غذاهای غنی از آهن شامل آنها نیست. - مشکلات در غذا خوردن ویا تغذیه ناکافی. - رشد ضعیف.  

نظرات

نظرات :