سطح آلبومین در دیگر وضعیت ها

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي 18:35 | ghnazary

نظرات : 0

  سطح آلبومین ممکن است در التهاب یا در شوک و یا در سوتغذیه دیده شود.همچنین ممکن است در وضعیتهایی دیگری که بدن نمیتواند به درستی پروتیین را جذب و هضم کند مانند بیماری کرون یا بیماری سلیاک که حجم زیادی از پروتیین از روده ها ازدست میرود دیده شود.

سطح پایین آلبومین و بیماری کلیوی

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي 18:34 | ghnazary

نظرات : 0

  سطح پایین آلبومین میتواند بازگوکننده بیماری کلیوی باشد که کلیه ها نمیتوانند از نشت آلبومین از خون به داخل ادرار پیشگیری کنند.در این مورد مقدار آلبومین یا پروتیین ممکن است برای اندازه گیری درخواست شود یا آزمایشهای دیگری مانند کراتینین و نیتروژن اوره خون هم درخواست گردند.

سطح پایین آلبومین به چه معناست؟

۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي 18:27 | ghnazary

نظرات : 0

  سطح پایین آلبومین میتواند نشانه بیماری کبدی باشد. ممکن است انزیم های کبدی یا پنل کبدی درخواست شود تا دقیق مشخص شود که کدام نوع بیماری کبدی وجود دارد.یک فرد ممکن است با بیماری کبدی سطح آلبومین نرمال یا نزدیک نرمال داشته باشد تا زمانی که بیمای کبدی بسیار پیشرفت کند.

نتایج آزمایش آلبومین به چه معناست؟

۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي 18:26 | ghnazary

نظرات : 0

  نتایج آزمایش آلبومین بهمراه دیگر آزمایشها و بطور همزمان تفسیر میشود.آزمایشهایی مانند پنل متابولیک پایه ویا پنل کبدی و یا پنل کلیوی .سطح پایین آلبومین ممکن است نیاز به بررسیهای بیشتر داشته باشد.سطح پایین آلبومین ممکن است بازگوکننده وضعیتی موقتی باشد که خودبخود خوب میشود یا ممکن است نشانه یک وضعیت حاد یا مزمن باشد که نیاز به درمان دارد.

علائم سندروم نفروتیک کدامند؟

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ دي 18:31 | ghnazary

نظرات : 0

    -          تورم یا پف کردگی اطراف چشم یا درصورت کمر شکم و یا زانوها -          ادرار کفی یا خونی یا به رنگ قهوه -          کاهش در میزان ادرار -          مشکلات در ادرار مانند احساس سوزش و یا ترشحات غیرطبیعی در هنگام ادرار و یا تکرر ادرار -          درد در میانه پشت . زیردنده ها نزدیک به جایی که کلیه ها واقع شده اند. -          فشار خون بالا

آزمایش آلبومین چه زمانی درخواست می شود؟

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ دي 18:29 | ghnazary

نظرات : 0

  آزمایش آلبومین به وفور بعنوان بخشی از آزمایش ها درخواست میشود. ممکن است به همراه دیگر تستها و هنگامی که شما نشانه های بیماری کبدی دارید مانند: -          زرد شدن چشم ها و پوست (زردی) -          ضعف و خستگی -          کاهش وزن بدون توضیح -          ازدست رفتن اشتها -          تورم یا درد در کبد -          ادرار تیره و مدفوع روشن -          خارش

کنترل کووید 19 با ویتامین دی توسط دانشمندان فرانسوی

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ دي 18:34 | ghnazary

نظرات : 0

  شواهد بسیاری در این مورد وجود دارد.آنویلر و همکاران در فرانسه به بیماران بستری شده کووید 19 توجه کردند.این محققین داده هایی را در مورد کسانی که بطور منظم مکمل ویتامین دی دریافت میکردند را ثبت  کردند. بیمارانی که ماهانه 20000 تا 50000 واحد ویتامین دی را به طور منظم دریافت میکردند و آنهایی که مکملی دریافت نمیکردند.تنها 10٪ کسانی که بطور منظم ویتامین دی دریافت میکردند بیماری کووید 19 شدید گرفتند ولی 31٪ کسانی که مکمل دریافت نمیکردند به کووید 19 مبتلا شدند.و میزان مرگ و میر روزچهاردهم در بین دریافت کنندگان مکمل 7٪ و در بین کسانی که مکمل دریافت نمیکردند 31٪ بود.این محققین همچنین گروه سومی را هم شناسایی کردند.این گروه سوم یک دوز 80000 واحد را در زمان تشخیص کووید 19 دریافت کردند. این گروه وضع چندان بهتری نسبت به گروهی که مکمل دریافت نکرده بودند نداشتند و این به آن معنی بود که این دوز ممکن است خیلی پایین بوده باشد و یا اینکه بسیار با تاخیر تجویز شده باشد.

درمان کووید 19 خفیف با ویتامین دی

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ دي 18:33 | ghnazary

نظرات : 0

  راستوگی و همکاران 40 فرد بیمار مبتلا به کووید 19 ملایم و دچار فقر ویتامین دی را با 420000IU  ویتامین دی در طی هفت روز درمان کردند.نتایج نشان دادند که سرعت پاکسازی ویروس از بدن سرعت گرفته بود.63٪ این افراد بعد از 14 روز هیچ نشانی از ویروس را درخود نداشتند.

تلاشهای جهانی برای درمان کووید 19 با ویتامین دی- بخش دوم

۱۳۹۹ شنبه ۲۰ دي 18:48 | ghnazary

نظرات : 0

  تیم کاستیلو در اسپانیا 76 بیمار بستری مبتلا به کووید 19 را انتخاب کردند و به آنها مکمل ویتامین دی دادند.این گروه 1064 میکروگرم از یک آنالوگ سریع اثر ویتامین دی دریافت کردند. از بین این افراد تنها 2٪ نیاز به ICU‌ پیدا کردند درحالی که 50%  افرادی که این مکمل را دریافت نکرده بودند نیاز به ICU‌ پیدا کردند.درضمن 8٪ افرادی که ویتامین دی دریافت نکرده بودند فوت کردند درحالی که از گروه دریافت کننده ویتامین دی کسی فوت نکرد.

تلاشهای جهانی برای درمان کووید 19 با ویتامین دی- بخش اول

۱۳۹۹ شنبه ۲۰ دي 18:47 | ghnazary

نظرات : 0

  جین و همکاران 154 بیمار مبتلا به کووید 19 را که به مرکز درمانی مراجعه کرده بودند به مدت 6 هفته مطالعه کردند.وقتی مرگ بر اساس کمبود ویتامین دی بررسی شد میزان مرگ ومیر در افراد دچار کمبود ویتامین دی 21٪ و در بین افراد با ویتامین دی طبیعی 3٪ بود.عجیب تر آن که 97٪ کسانی که نیاز به ICU‌ پیدا کرده بودند دچار فقر ویتامین دی بودند.این یکی از چندین مطالعه در این سال بود که ارتباط بین کمبود ویتامین دی و شدت بیماری کووید19 را نشان میداد.

آلبومین و پنل کبدی و کلیوی

۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ دي 18:22 | ghnazary

نظرات : 0

  از آزمایش آلبومین ممکن است به عنوان بخشی از پنل کبدی برای ارزیابی عملکرد کبد و یا به همراه کراتینین یا نیتروژن اوره خون به عنوان پنل کلیوی استفاده شود تا عملکرد کلیه ها ارزیابی گردد.نیز برای بررسی وضعیت تغذیه ای فرد نیز ممکن است درخواست شود  

کاربردهای ازمایش آلبومین

۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ دي 18:21 | ghnazary

نظرات : 0

  آزمایش آلبومین ممکن است به همراه دیگر آزمایش ها مانند پنل جامع متابولیک استفاده شود تا وضع کلی سلامت فرد تشخیص داده شود.از این آزمایشات برای کمک به تشخیص بیماری ها و پیگیری وضعیتها و درمان آن ها استفاده میشود.سطح آلبومین ممکن است در بسیاری از بیماری ها کاهش داشته باشد.نتایج غیر طبیعی نیاز به بررسی بیشتر دارد.

علل پایین بودن سطح آلبومین - بخش دوم

۱۳۹۹ شنبه ۱۳ دي 18:4 | ghnazary

نظرات : 0

  -            -          بیماری کلیوی .یکی از بسیار عملکردهای کلیه ها حفظ پروتیینها پلاسما مانند آلبومین است تا آنها به همراه ضایعات هنگام تولید ادرار دفع نشوند.هنگامی که کلیه ها آسیب میبینند کلیه توانایی حفظ آلبومین و دیگر پروتیین ها را از دست میدهد. این به ویژه  در بیماری های مزمن کلیوی مانند دیابت و پرفشاری خون. در سندرم نفروتیک دیده میشود.

علل پایین بودن سطح آلبومین - بخش اول

۱۳۹۹ شنبه ۱۳ دي 18:3 | ghnazary

نظرات : 0

  دو علت مهم سطح پایین آلبومین خون شامل -          بیماری شدید کبدی.از آنجایی که آلبومین توسط کبد تولید میشود سطح آن میتواند با کاهش سطح عملکرد کبد کاهش یابد با این حال چنین وضعیتی زمانی رخ میدهد که کبد به شدت تحت تاثیر قرار گرفته باشد.

کاهش سطح آلبومین

۱۳۹۹ سه شنبه ۹ دي 18:27 | ghnazary

نظرات : 0

  سطح آلبومین ممکن است کاهش یابد یا بسیار زیادتر یا کمتر هنگامی که وضعیتهایی با تولید آن در کبد مداخله کنند شکست پروتیین افزایش میابد و از دست رفتن پروتیین از کلیه ها افزایش میابد.

آلبومین

۱۳۹۹ سه شنبه ۹ دي 18:26 | ghnazary

نظرات : 0

  آلبومین پروتیینی است که توسط کبد ساخته میشود.در حدود 60 ٪ کل پروتیین های خون را تشکیل میدهد و نقشهای بسیاری را بازی میکند.آلبومین از نشت مایع به خارج از رگهای خونی پیشگیری میکند.بافتها را تغذیه میکند و هورمونها و ویتامین ها و داروها و موادی مانند کلسیم را حمل و نقل میکند

امونیای بالا در بچه ها و نوجوانان

۱۳۹۹ دوشنبه ۸ دي 18:29 | ghnazary

نظرات : 0

  در بچه ها و بالغین امونیای بالا نشاندهنده آسیب شدید کبدی یا کلیوی است که توانایی بدن را در پاکسازی امونیا تحت تاثیر قرار داده است. بیشتر اوقات یک بیماری حاد یا مزمن بعنوان آغاز کننده بوده و افزایش امونیا را به نقطه ای سبب میشود که فرد در پاکسازی آن دچار مشکل میشود.

نتایج آزمایش آمونیا به چه معنا است؟

۱۳۹۹ دوشنبه ۸ دي 18:27 | ghnazary

نظرات : 0

  افزایش قابل توجه امونیا درخون نشاندهنده این است که بدن شما نمیتواند امونیا را پردازش و حذف کند و ممکن است همین علت نشانه های بیماری در شما باشد.

اثر تشخیصی آزمایش آمونیا در آنسفالوپاتی کبدی

۱۳۹۹ شنبه ۶ دي 18:35 | ghnazary

نظرات : 0

  برخی پزشکان از آزمایش آمونیا برای پیگیری اثر درمان بر آنسفالوپاتی کبدی استفاده میکنند اما توافق زیادی روی آن وجود ندارد.از آنجایی که آنسفالوپاتی میتواند به وسیله سموم در خون و مغز ایجاد شود سطح امونیای خون ارتباط ضعیفی با شدت وضعیت دارد.

از آزمایش امونیا چگونه استفاده میشود؟

۱۳۹۹ شنبه ۶ دي 18:33 | ghnazary

نظرات : 0

  آزمایش امونیا برای تشخیص مقدار افزایش یافته آن در خون استفاده میشود.ممکن است همراه دیگر آزمایش ها مانند گلوکز یا الکترولیت ها و آِزمایش های کلیه و کبد درخواست شود.برای بررسی علت تغییرات در رفتار و هوشیاری فرد یا برای کمک به تشخیص سندرم ری و یا آنسفالوپاتی کبدی ایجاد شده به وسیله بیماری های کبدی نیز بکار برده میشود.

ارتباط امونیای خون با جریان خون کبدی

۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ دي 18:24 | ghnazary

نظرات : 0

  جریان خون کاهش یافته به کبد سبب میشود که خون کمتری به کبد رفته و امونیا کمتر به کبد برای پرادزش برود و در نتیجه در خون انباشته شود.

ارتباط امونیا و بیماری کبدی

۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ دي 18:22 | ghnazary

نظرات : 0

  بیماری شدید کبدی – آسیبها میتواند توانایی کبد را در پردازش امونیا محدود کند.افزایش های سطح امونیای خون ممکن است در افرادی که دچار بیماری کبدی پایدار هستند به ویژه به دنبال بعضی بیماری ها مانند خونریزی معدی روده ای یا عدم تعادل الکترولیتها دیده شود.

انباشت امونیا

۱۳۹۹ دوشنبه ۱ دي 18:11 | ghnazary

نظرات : 0

  امونیا برای مغز سمی است برای نمونه هنگامی که عملکرد کبد در نتیجه اختلال هایی مانند سیروز یا هپاتیت کاهش می یابد امونیا و دیگر ترکیبات پردازش شده توسط کبد در مغز انباشته شده و وضعیتی به نام آنسفالوپاتی کبدی را به وجود میاورند.

دفع امونیا

۱۳۹۹ دوشنبه ۱ دي 18:9 | ghnazary

نظرات : 0

  امونیا به طور طبیعی در خون به سمت کبد منتقل میشود جایی که به دو ماده به نام های اوره و گلوتامین تبدیل میشود.اوره به کلیه ها منتقل شده و به ادرار دفع میگردد. اگر این چرخه اوره شکست امونیا را کامل نکند امونیا در خون زیاد شده و از خون به مغز میرود.

نظرات

نظرات :