آزمایش ACTH‌- بخش دوم

۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور 6:43 | ghnazary

نظرات : 0

  بطور طبیعی سطح ACTH هنگامی که کورتیزول پایین است بالا میرود و هنگامی که کورتیزول بالا است پایین می آید.در پاسخ به پایین آمدن سطح کورتیزول خون هیپوتالاموس هورمون رها کننده کورتیکوتروپین را تولید میکند.این هورمون به نوبه خود تولید ACTH را توسط غده هیپوفیز تحریک میکند که این هورمون اخیر تولید کورتیزول را توسط  غدد آدرنال تحریک میکند.غدد آدرنال اندام های کوچکی هستند که در بالای هر یک از کلیه ها واقع شده اند.برای تولید مقدار مناسب از کورتیزول باید هیپوتالاموس هیپوفیز و غدد آدرنال به درستی کار کنند.

آزمایش ACTH - بخش اول

۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور 6:42 | ghnazary

نظرات : 0

   ACTH هورمون آدرنوکورتیکوتروپیک هورمونی است که تولید کورتیزول را تحریک میکند.کورتیزول یک هورمون استروئیدی است که غدد آدرنال ساخته میشود .غدد آدرنال برای تنظیم متابولیسم گلوکوز پروتیین و لیپید مهم است.کورتیزول پاسخ سیستم ایمنی را سرکوب کرده و به تنظیم فشار خون کمک میکند.این آزمایش مقدار ACTH‌ را اندازه گیری میکند. ACTH  توسط غده هیپوفیز ساخته میشود. غده هیپوفیز در زیر مغز در مرکز سر واقع شده است.غده هیپوفیز بخشی از سیستم اندوکراین است این سیستم شبکه ای از غدد است که باهم کارکرده تا هورمونهایی تولید کنند و بر اندام ها بافتها و دیگر غدد اثر بگذارند و سیستم ها را در سرتاسر بدن انسان تنظیم نگاه دارند.

بیماری میاستنیا گراویس چقدر میتواند جدی باشد؟

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ شهريور 6:37 | ghnazary

نظرات : 0

  این بیماری چقدر میتواند جدی باشد؟ بیشتر افراد مبتلا میتوانند زندگی نرمال یا نزدیک به نرمال داشته باشند البته تحت درمان و نظارت پزشک .یکی از جدی ترین وضعیت ها وضعیت تنفسی میاستنیک است که در هنگام ضعیف شدن عضلات تنفسی رخ میدهد این وضعیت یک وضعیت اورژانسی است و اغلب نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد.

نتیجه منفی در آِزمایش آنتی بادی ضد گیرنده استیل کولین

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ شهريور 6:36 | ghnazary

نظرات : 0

  یک نتیجه تست منفی وجود بیماری میاستنیا گراویس را رد نمیکند .حدود 50 درصد کسانی که مییاستنیا گراویس چشمی (عضلات چشم فقط درگیر است) دارند و حدود 10 -15 درصد کسانی که میاستنیا گراویس عمومی دارند آنتی بادی های ضد گیرنده استیل کولین در آنها منفی است.تکرار آزمایش در این افراد مفید است و با افزایش غلظت آنتی بادی ها و پیشرفت بیماری نتایج آنها نیز مثبت خواهند شد.

وضعیتهایی که آنتی بادی های ضد گیرنده استیل کولین درخون میتواند تشخیص داده شود.

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۴ شهريور 6:57 | ghnazary

نظرات : 0

  آنتی بادی های ضد گیرنده استیل کولین همچنین ممکن است در بعضی از تیموما ها مثبت باشد آنهایی که با داروهایی مانند پنی سیلامین درمان شده اند و نیز در افرادی که سلولهای کوچک سرطان ریه دارند در بیماران کبدی اتوایمیون و در سندروم گیلن باره و در سندروم میاستنیک لامبرت –ایتون ( وضعیتی که در آن آزاد سازی استیل کولین از انتهای اعصاب مختل است)