,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
2 نظرات  چه قدر خنده داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۲ اسفند  [12:0]  

چقدر خنده داره که یک ساعت خلوت با خدا دیر و طاقت فرساست. ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می گذره!

· چقدر خنده داره که صد هزارتومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می ریم کم به چشم میاد!

· چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یک ساعت فیلم دیدن به سرعت می گذره!

· چقدر خنده داره که وقتی می خوایم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می کنیم چیزی به فکرمون نمیاد تا بگیم اما وقتی که می خوایم با دوستمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!

· چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمون به وقت اضافی می کشه لذت می بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی گنجیم اما وقتی مراسم دعا و نیایش طولانی تر از حدش می شه شکایت می کنیم و آزرده خاطر می شیم!

 

· چقدر خنده داره که خوندن یک صفحه و یا بخشی از قرآن سخته اما خوندن صد سطر از پرفروشترین کتاب رمان دنیا آسونه !

 

· چقدر خنده داره که سعی می کنیم ردیف جلو صندلی های یک کنسرت یا مسابقه رو رزرو کنیم اما به آخرین صف نماز جماعت یک مسجد تمایل داریم!

· چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی کنیم اما بقیه برنامه ها رو سعی می کنیم تا آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

· چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می کنیم اما سخنان قران رو به سختی باور
می کنیم!

· چقدر خنده داره که همه مردم می خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدند به بهشت برن!

· چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته بشه همه جا رو فرا می گیره اما وقتی سخن و پیام الهی رو می شنویم دو برابر در مورد گفتن یا نگفتن اون فکر می کنیم!

· خنده داره اینطور نیست؟

· دارید می خندید ؟

· دارید فکر می کنید؟

این خیلی خوبه كه دارید می‌خندید یا فكر میكنید، چون معنیش اینه كه هنوز دارید این متنو میخونید.

· این حرفا رو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاسگزار باشید که او خدای دوست داشتنی ست.

· آیا این خنده دار نیست که وقتی می خواهید این حرفا را به بقیه بزنید خیلی ها را از لیست خود پاک می کنید؟ به خاطر اینکه مطمئنید که اونا به هیچ چیز اعتقاد ندارند.

· این اشتباه بزرگیه اگه فکر کنید دیگران اعتقادشون از ما ضعیف تره
0 نظرات  کشف ماهی بسیار عجیب که میتواند راه برود+عکس
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۱۹ اسفند  [9:8]  

این ماهی به ماهی صورتی دست دار معروف شده و از گونه ماهی‌ های دست‌ دار به شمار می‌ آید که برای اولین بار در سال 1999 توسط دانشمندان کشف شدند.


 
نکته قابل توجه درباره این ماهی استفاده آن از باله‌های خویش برای راه رفتن در کف دریاها و اقیانوس‌های به جای شنا کردن است.

 
دانشمندان برآورد کرده‌اند که این ماهی از 50 میلیون سال پیش در دریاها و اقیانوس‌ها زندگی می‌کرده است، اما هم اکنون فقط در جنوب شرقی استرالیا گونه‌هایی از آن کشف شده است.

 

 

 0 نظرات  متخصصان اظهار کردند: بدون خوردن قرص خود را از سردرد رها کنید.
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۱۹ اسفند  [9:6]  

 افراد در زمانی که دچار سردرد می‌شوند برای رهایی از ان از انواع مسکن‌ها استفاده می‌کنند، اما محققان هندی اظهار کردند: می توان از راههای طبیعی هم برای درمان سردرد استفاده کرد.

نوشیدن مقدار زیادی آب می‌تواند سردرد شما را تسکین دهد. چای گیاهی هم در تسکین سردرد بسیار موثر است. انواع چای مانند نعناع و بابونه از مواردی است که در تسکین سردرد موثر است.

چند حرکت ورزشی مثل آهسته دویدن، پیاده روی تند، شنا و غیره می‌تواند گردش خون را تقویت و در غلبه بر سردرد تاثیرگذار باشد.

استفاده از کمپرس سرد نیز بسیار مفید است. یک تکه پارچه نرم را با آب سرد مرطوب و آن را بر روی پیشانی خود بگذارید این راهی برای تسکین درد است.

خنده درمانی هم می‌تواند در از بین رفتن سردرد موثر باشد. تماشای فیلم کمدی و خواندن کتاب‌های طنز نیز بسیار مفید است.

استراحت و خواب کافی هم در این موارد بسیار موثر است. متخصصان به افرادی که دچار سردرد می‌شوند توصیه به داشتن خواب کافی می‌کنند که می‌تواند در کاهش استرس هم مفید باشد.

همچنین علاوه بر موارد فوق سعی کنید از غذاهایی که منیزیم و کلسیم بالا دارند استفاده کنید که این دو مواد معدنی در کاهش علائم و نشانه‌های تنش و استرس مرتبط با سردرد مفید هستند. مواد غذایی مانند کلم بروکلی، لوبیا، شیر سویا، آجیل، اسفناج و غیره سرشار از منیزیم هستند.
0 نظرات  دنباله‌دار 2013 که ماه را بی‌فروغ خواهد کرد
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۱۹ اسفند  [8:59]  

ستاره‌شناسان در سراسر جهان بطور مشتاقانه‌ای در حال پیگیری ورود یک دنباله‌دار در سال آینده به فضای نزدیک زمین هستند که حتی ماه نیز در برابر نور آن بی‌فروغ خواهد بود.

 

 

دنباله‌دار «آیسون(سی/۲۰۱۲ اس۱)» برای اولین بار در داخل منظومه شمسی وارد شده و در ماه‌های نوامبر و دسامبر 2013 که به سوی خورشید در حرکت است، منظره زیبایی را در برابر چشمان ساکنان نیمکره شمالی زمین قرار خواهد داد.
 

 

 

 

احتمالا این دنباله‌دار از تمام دنباله‌دارهای قرن اخیر درخشان‌تر بوده و حتی در نور روز نیز قابل مشاهده است. همچنین این سفر،‌اولین و آخرین حضور این دنباله‌دار در منظومه شمسی خواهد بود؛ چرا که احتمالا به سوی خورشید شیرجه خواهد زد.

 

 

آیسون اکنون از ماورای سیاره مشتری به سمت داخل منظومه شمسی در حرکت بوده و با نزدیک شدن به زمین، یک نمایش درخشان با نور بیشتر از ماه را در معرض چشمان زمینیان قرار خواهد داد.

 

 

به گفته ستاره‌شناسان، در اوایل ماه نوامبر این دنباله‌دار توسط چشم غیرمسلح در آسمان شب قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

آیسون سپس به سرعت در اطراف خورشید در فاصله حدود سه میلیون کیلومتر چرخیده و از این رو در نور روز نیز در سمت ستاره قطبی قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

این دنباله‌دار که توسط ستاره‌شناسان تلسکوپ شبکه نوری علمی بین‌المللی(آیسون) روسیه کشف شده، در نهایت در خورشید سفر خود را به پایان خواهد رساند.

 

 

آیسون در یک مدار سهموی بوده، بدین معنی که احتمالا از دامنه‌های خارجی منظومه شمسی و شاید از ابر اورت نشات گرفته باشد.

 

 

اگر این دنباله‌دار از مواجهه با خورشید جان سالم بدر ببرد، هزاران و شاید میلیونها سال طول بکشد تا از داخل منظومه شمسی بازگردد.

 

 

آیسون با قرار گرفتن در مدار مشتری و با آب شدن یخهای درون آن توسط خورشید که آنرا مستقیما به گاز تبدیل می‌کند، درخشش خواهد گرفت.

 

 

با گرم شدن مواد شیمیایی درون این دنباله‌دارها، فواره‌های درخشان از آنها فوران کرده که دنباله آنها را با طول صدها هزار کیلومتر تشکیل می‌دهند.

 

 

بهترین زمان برای مشاهده آیسون از اواخر نوامبر و اوایل دسامبر پیش‌بینی شده است
0 نظرات  آثار تصادفی کشف شده +عکس
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۱۹ اسفند  [8:57]  

بسیاری از شما تا به حال از موزه های مختلف بازدید کرده اید و با فضای این مکان آشنا هستید اما تا به حال به این فکر کرده اید که هر کدام از آثار قدیمی و چندین هزار ساله ای که در موزه دیده می شوند چگونه کشف شده اند؟ ابزار بسیاری برای اینکار وجود دارد اما برخی از آن ها نیز تنها طی یک سری تصادف و ر مکان های عجیب کشف شده اند.

** ایستگاه دوچرخه

  

موزه تاریخی ساوسهمپتون چندین سال در زیر زمین خود یک مجسمه 70 سانتی متری را نگه داری می کرد که اغلب به عنوان محلی برای توقف دوچرخه ها استفاده می شد به طوری که همه روزه کارکنان موزه دوچرخه خود را به آن تکیه می دادند و آسیب هایی به آن وارد شده بود. در سال 2000 چند مصر شناس در حال بازدید از محل های اصلی موزه بودند که ناگهان با این مجسمه روبرو شدند. آن ها در همان نگاه اول به قدمت این مجسمه پی بردند و متوجه شدند که قدمت آن به قرن 7 پیش از میلاد باز می گردد. این درحالی است که سال ها محققان به دنبال آن بوده ان اما این مجسمه سر از زیر زمین موزه در آوره بود.

** فروشگاه دست دوم

  

تا به حال موارد مختلفی در فروشگاه های دست دوم یافت شده اند اما جالب ترین آن ها به سال 1991 برمی گردد جایی که یک اقتصاد دان در حال قدم زدن در فروشگاهی واقع در پنسیلوانیا بود که ناگهان متوجه یک قاب عکس جالب شد او این عکس را 4 دلار خرید و در خانه زمانی که داشت نقاشی را از قاب خارج می کرد کاغذی پیدا کرد. این کاغذ در اصل یک صفحه از نسخه اصلی اعلامیه استقلال است که در سال 1776 نوشته شده بود. این کاغذ آخر همان سال با قیمت 2.4 میلیون دلار فروخته شد.

** گنجه زیر شیروانی

  

در سال 1961 خانمی به نام "باربارا تستا" گنجه ای از پدربزرگش به دستش رسید ولی هیچگاه درب آن را باز نکرد و به همان صورت آن را در اتاق زیر شیروانی قرار داد. پس از آن در سال 1990 در حالی که مشغول تمیز کردن گنجه بود متوجه یک نسخه خطی از کتاب خاصی شد که به نظر می رسید ادامه رمان "هاکلبری فین" است. این درحالی است که قسمت دوم آن تا آن سال یک راز بود و البته این خانم قسمت دوم کتاب را به کتابخانه ملی برد و در آنجا پس از سال ها دو کتاب به هم متصل شدند.

** روی دیوار خانه فقرا

  

یک زوج میانسال که تنگدست بودند در سال 1991 از یک متخصص نقاشی و هنر درخواست کردند تابلویی را در خانه آن ها ببیند و قیمت گذاری کند. این متخصص در حالی که مشغول بررسی نقاشی بود، نقاشی دیگری نظرش را جلب کرد. او متوجه یک نقاشی شد که این زوج می پنداشتند یک کپی از نقاشی ونگوگ است اما کاشف به عمل آمد که این نقاشی واقعا نسخه اصلی است. این کشف تصادفی باعث شد این خانواده میلیونر شوند چراکه تابلوی ونگوگ 1.4 میلیون دلار به فروش رفت.

** چاله ای در زیر زمین

  

در سال 1978 عده ای کارگر در حال کار در یک منطقه ساختمانی بودند که متوجه یک چاله غیرعادی در دل زمین شدند. پس از مشاهده و خالی کردن وسایلی که در چاله بود آن ها توانستند 500 نسخه اصلی از فیلم هایی که در سال های 1903 تا 1929 ساخته شده است را پیدا کنند. این فیلم ها با اینکه سال ها بدون مراقبت در این چاله بودند اما هیچ مشکلی نداشتند.
0 نظرات  خودکار «استرس زدا» هم به بازار می‌آید
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۱۹ اسفند  [8:54]  

 

 

گزارش ایسنا، میگوئل برونز آلونسو دانشجوی دکترا از دانشگاه دلفت در هلند متوجه شده است که مردم زمانی که تحت فشار هستند تمایل دارند که با خودکار یا هر نوع قلم دیگری که در دست دارند بازی کنند.

وی در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: به همین خاطر من خودکاری را طراحی کرده‌ام که می‌تواند حرکات عصبی را تشخیص دهد و معلوم کند که آیا کاربر در وضعیت استرس است یا نه؟

به گزارش روزنامه تلگراف، آلونسو در این باره گفت: وقتی خودکار استرس سنج حرکات سریعتر ناشی از استرس را تشخیص می‌دهد به تدریج به گونه‌ای تغییر می‌کند که حرکت دادن آن به اطراف دشوارتر می‌شود.

این امر کاربران را تشویق می‌کند که خودکار را به شیوه خاصی حرکت دهند تا آرامش بیشتری کسب کنند و در عوض گردش خودکار در دستانشان آسانتر می‌شود و در عین حال از استرس فرد نیز کاسته می‌شود.

این دانشجوی دکترا افزود: حسگرهای موجود در خودکار به شیوه‌ای مفید میزان استرس کاربر را اندازه‌گیری می‌کنند و پیش زمینه دقیقی به او می‌دهد تا برای مقابله با استرس به روش صحیح به کاربر کمک کند.

آزمایشات نشان داد: کسانی که از این خود استفاده کنند، استرس روانی کمتری را تجربه می‌کنند.
0 نظرات  آیا میدانستید که:
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۱۹ اسفند  [8:52]  

آیا میدانستید که: ایرانی ها روزانه بطور متوسط حتی نصف استکان هم شیر نمیخورند ؟


آیا میدانستید که: هر ۵۰ ثانیه یک نفر در دنیا به بیماری ایدز مبتلا میشود ؟


آیا میدانستید که: هنگام صحبت برای بیان هر کلمه هفتاد و دو ماهیچه به کار گرفته می‌شود ؟


آیا میدانستید که: مرغ با شنیدن صدای موسیقی بزرگترین تخم را می گذارد ؟

آیا میدانستید که: جگر تنها عضو داخلی بدن است که اگر باعمل جراحی قسمتی از آن برداشته شود دوباره رشد میکند؟


آیا میدانستید که: حلزون ها می توانند 3 سال متوالی بخوابند ؟


آیا میدانستید که: در شیلی صحرایی وجود دارد که هزاران سال است در آن باران نباریده است ؟


آیا میدانستید که: کرم های ابریشم در 56 روز 6000 برابر خود غذا می خورد ؟


 

آیا میدانستید که: گونه ای از خرگوش قادر است 12 ساعت پس از تولد جفت گیری کند ؟


آیا میدانستید که: موشهای صحرایی چنان تکثیر می کنند که در عرض 18ماه دو موش صحرایی قادرند یک میلیون فرزند داشته باشند ؟


آیا میدانستید که: موشهای صحرایی سالانه یک سوم منابع و ذخایر غذایی جهان را نابود می سازند ؟


آیا میدانستید که: لایه پوستی که آرنج دست را پوشانده در هر ده روز یک بار عوض می شود ؟


آیا میدانستید که: شیرینی تنها مزه ای است که جنین در رحم مادر هم می فهمد ؟


آیا میدانستید که: زنبور عسل ۵ چشم دارد که ۲ تا اصلی در بغل سر و ۳ تا بر روی سر اون قرار دارد ؟


آیا میدانستید که: بیست درصد آب شیرین جهان میان آمریکا و کانادا قرار دارد ؟


آیا میدانستید که: مورچه در مایکروویو زنده می ماند ؟


آیا میدانستید که: خوردن ۱ سیب اول صبح، بیشتر از قهوه باعث دور شدن خواب آلودگی می‌شود ؟


آیا میدانستید که: کره زمین از ۱۰۲ عنصر بوجود آمده و این ۱۰۲ عنصر در بدن انسان وجود دارد ؟
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علي چوپاني
marand
آرشيو نوشته ها
1394/8   1393/1   1391/6  
1394/4   1392/9   1391/5  
1394/3   1392/8   1391/4  
1393/8   1392/5   1391/3  
1393/7   1392/2   1391/12  
1393/6   1391/9   1391/11  
1393/5   1391/8   1391/10  
1393/12   1391/7   1390/4  
1393/10  
پیوندها
علوم آزمایشگاهی ایرانی
جهان بیوتکنولوژی پزشکی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

دینامیکی, پروپاقرص, ديوكسي, نماتودها, نقص کروموزومی, ماده سمي خطرناك, سنتتاز, ویتامین‌ها, واگیر‌دار, ایمونوفلئورسانس, هپاتیت, بیماری دیابت, Staphylococcus, کروموزم, نمک, استئوپروز (پوکي استخوان), مینرالوکورتیکوئیدها, WHITE BLOOD CELL, آنتی‌بیوتیک, ضربه مغزی, نانومتر, سننتیک, لومینول, ویبریون, فلوریدا, نمودارهای, كواگولاز, چرا پروتئوس سوارمینگ دارد, غیر اشباع , پروفسور پيتر اَگري استاد دانشگاه جان هاپكينز, فعال شدن سلول های فیبروبلاست, inversion, ژن هیستون ها, سوماتیک, HIV1/2 , ELIZA, واکسی, اینترون, viruses, کونژوگه, ESR, علت سپسیس, ﭘﻨﻮﮐـﻮﮐﯽ, میکروبیولوژیکی, ادرار هايپرتونيك, مانيتورينك, کروم سنسینگ, آپولو, كانسر كولوركتال, ASPARTATAE, میکروپلیت, LDL, DITRIBUTION, هیئت مدیره کانون دانش‌آموختگان, سيتوکيني, نفوذ پذیری گلومرول, پيريمتامين‌،, نمک, کلرید, تفسير, هتروفيل, لنکومایسین, Zn+2, گوارشی, کاندیدا, C3c, بزرگترین ویروس, میکرو, بایدها و نبایدهای قبل از انجام آزمایش خون, فولیکول,