,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  خواص گلها در درمان بیماریها
  تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۳ اسفند  [4:56]  

            گل آهار


آرامش با گل آهار سبز:رنگ سبز بر روي سيستم عصبي تاثير مي گذارد و موجب مي شود تا آهسته تر و عميق تر نفس بكشيم اين رنگ ترشح هورمونهاي تنفس زا را كند مي كند و باعث كاهش ضربان قلب مي شود.

گل داودی


جلوگيري از آلرژي با گل داودي نارنجي:رنگ نارنجي سيستم ايمني بدن و ريه ها را تقويت كرده و مي تواند آلرژي بهاره را دفع كند نارنجي تاثير مثبت و فراواني بر سيستم گوارشي دارد.

 

یاس
ياس بنفش و غلبه بر استرس:رنگ بنفش ملايم آرامبخش سوختگي استمانند آفتاب سوختگي يا عرق سوز شدن بعلاوه گرسنگي كاذب را از بين مي برد و سوخت و ساز بدن را تنظيم مي كند اين رنگ غده ي هيپوفيز را تحريك مي كند كه با ترشح هورمون ضد تنش بتا اندورفين موجب آرامش مي شود.

 

گل زنبق


افزايش اعتماد و صميميت با زنبق بنفش:رنگ نيلي و بنفش غده ي صنوبري مغز را تحريك كرده كه در واقع  تنظيم كننده ي برنامه ي خواب به شمار مي رود.اين رنگ ذهن را از تشويش،نگراني و ترس خالي مي كندو مانع درونريزي احساسات مي شود.

گل آفتابگردان

افزايش هوشياري با آفتابگردان:موج نوري رنگ زرد مغز را تحريك مي كند و موجب هوشياري،ذكاوت و قطعيت مي شود.از آنجايي كه ما رنگ زرد را رنگ خورشيد و نور مي دانيم گل آفتابگردان به ايجاد حس خوشبيني نيز كمك مي كند.

گل استکانی


خواب راحت با گل استكاني آبي:رنگ آبي به ترشح ملاتونين كمك مي كندكه يك هورمون مترشحه از مغز بوده و به آرام شدن و داشتن خواب راحت كمك مي كند.رنگ آبي غده ي تيروييد را تحريك كرده و با ترشح تيروكسين ، سوخت و ساز بدن را تحريك مي كند.

 

گل میخک

 

گل ميخك نيز در كاهش فشار و ميزان قند خون بدن موثر است.محققان مي گويند روغن گل ميخك دو فايده دارد،نخست اين كه ميكروب هاي وارد شده به بدن را از بين مي برد و دوم اين روغن اثر مسكن و آرام بخش دارد و در تسكين درد نيز موثر است البته با وجود فوايد بسيار مصرف بيش از حد گل ميخك به كبد،كليه و بافت هاي لثه صدمه مي زند.

وجود گلها و گياهان در طبيعت يكي از نعمتهاي بزرگ الهي است و با استفاده از آنها مي توان بسياري از بيماري ها را درمان نمود.به چند مثال زير توجه كنيد:

گل سرخ


افزايش انرژي با گل سرخ:از آنجايي كه رنگ قرمز داراي كمترين سرعت ارتعاش و طولاني ترين طول موج است.گل سرخ غدد فوق كليوي را تحريك مي كند و با ترشح آدرنالين موجب افزايش انرژي مي شود.

 
0 نظرات  راه های پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی
  تاریخ : ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي  [21:21]  

 رئیس متخصص قلب و عروق بیمارستان کلمبیا ، دکتر  Anil Bansal می گوید: “پیاده روی سریع  روزانه  بمدت 20-30 دقیقه   بهترین گزینه برای جلوگیری از بیماری های قلبی است.

با پیاده روی کردن بدن فعال می شود . پیاده روی  گردش خون را بهبود و اکسیژن رسانی  را بهتر میکند. راه رفتن سبب تقویت قلب می شود. پیاده روی همچنین  فشار، چربی و دیابت را کاهش میدهد

رژیم غذایی برای جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی:

 دکتر آنیل ا عتقاد دارد “یک رژیم غذایی مناسب،” یعنی خوردن در حد متوسط ​​با کنترل آن، مصرف میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه بگنجانید. جلوگیری از چربی های ترانس و چربی های اشباع.

 

زندگی کم تحرک

این متخصص قلب و عروق تغییر سبک زندگی را مهمترین مورد برای پیشگیری بیماریهای قلب و عروق میداند !”. عدم فعالیت بدنی یک عامل خطر برای ابتلا به بیماری های قلبی است. چربی وکلسترول بالا، سبب ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود.

دکتر Anil Bansal، می گوید  یو پی اس باید به طور منظم چک شود تا  از بیماری های قلبی جلوگیری شود، به ویژه  اگر در خانواده شما سابقه بیماری قلبی وجودارد باید مرتبا بررسی شود

ورزش:

اگر  نمیتوانید حداقل  سه بار در هفته  سریع پیاده روی بکنید،” بجای آن چند ورزش  سبک در دراز مدت چربی را کاهش میدهد .کاهش چربی های بدن نیز سبب پیشگیری از دیابت و  چاقی دیگر بیماری های مرتبط با شیوه زندگی است

ورزش آئروبیک:

دکترAnil Bansal میگوید ورزش هایی مانند شنا، تنیس، بدمینتون و یا دوچرخه سواری ، برای کاهش کلسترول خون  و پیشگیری از بیماری های قلبی مفید می باشد.

 

“ترک سیگار و الکل

  دکتر سیگار و الکل  را از مهمترین عوامل خطر بیماریهای قلبی میداند  این دو باعث اعتیاد می شود، و  کلسترول را افزایش میدهد

 

عامل سن:

سن و کم تحرکی می تواند سبب ابتلا به بیماری های قلبی شود

 

مدیریت استرس:

استرس   یکی از بزرگترین عوامل خطر  ابتلا به بیماری های قلبی است. استرس  بر سیستم عصبی سمپاتیک تاثیر میگذارد،   سطح کورتیزول را افزایش می دهد

 

انتخاب  مواد غذایی تخمیر شده:

افزایش مصرف  ویتامین K2، در غذاهای تخمیر شده مانند ماست است. K2 کلسیم  استخوان ها و دندان ها را بیشتر میکند

خواب:

محرومیت از خواب سبب فشار خون بالا می شود، که می تواند به بیماری های قلبی عروقی منجر شود . خواب کافی  از بیماری های قلبی پیشگیری میکند

 

مواد غذایی آنتی اکسیدان:

غذاهای غنی از آنتی اکسیدان  به مبارزه با رادیکال های آزاد و بازسازی آسیب  عروق خونی میپردازد. یک وعده غذایی شامل مواد طبیعیمختلف در رژیم غذایی است

 

فیبر محلول:

فیبر محلول سموم و کلسترول را از خون پاک میکند. این خطر بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد، بنابراین مصرف حبوبات، سیب زمینی شیرین، شلغم، سیب و جو توصیه می شود.

 

مصرف آجیل:

آجیل حاوی لیپوپروتئین (HDL) سالم برای بدن است که به کاهش کلسترول بد کمک کرده و کلسترول خوب را افزایش میدهد.

برچسب مواد غذایی:

پردازش مواد غذایی سرنخ برای سلامت قلب است. چربی، آرد تصفیه شده، نمک و شربت ذرت با فروکتوز بالا می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

 
0 نظرات  همه چیز در مورد پیشگیری از کبد چرب
  تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ دي  [1:45]  

 همه چیز در مورد پیشگیری از کبد چرب

شایع ترین علت بیماری کبد چرب سندروم متابولیک دیابت-  فشار و چربی خون و  بالا ) می باشد. با توجه به اینکه این بیماری هیچ چربی علامت و دردی ندارد توصیه می شود تمام افرادی که چاق هستند با دادن آزمایش آنزیم های کبدیشان از وجود این بیماری مطلع شوند.Description: کبد چرب

این بیماری پیشرفت سه مرحله ای دارد که در ملحه اول تجمع چربی شکل می گیرد که اگر پیشرفت کند باعث التهاباتی در کبد می شود. در مرحله بعدی که مرحله نشر است بیمار مبتلا به سیروز کبدی می شود که در این مرحله اگر جدی گرفته نشود موجب از کار افتادن کبد میگردد. درسیروز کبدی که همراه با آب آوردن شکم و ورم در پاها می باشد منجر به از کارافتادگی کبد و تعویض آن با کبد  دیگر می گردد.

 از آنجایی که این بیماری درمان دارویی ندارد و صرفا با تغییر شیوه زندگی می توان باعث بهبودی این بیماری شد در زیر نکات پیشگیرانه را مطالعه فرمایید. با کاهش غذای روزانه و مصرف فست فود ها که خود دلیل اصلی چاقی هستند می تواند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد.

افراد مبتلا به کبد چرب با ورزش روزانه می توانند بیماری خود را کنترل کنند. مصرف سیگار و مشروبات الکی باعث پیشرفت چند برابر این بیماری می شود. افراد چاق زودتر در افراد لاغر به این بیماری مبتلا می شوند امروز این افراد اگر اقدام به درمان نکنند ممکن است به بیماری بسیروزو سرطان کبد مبتلا شوند.  
0 نظرات  پیشگیری از بروز زخم معده
  تاریخ : ۱۳۹۶ جمعه ۱۵ دي  [21:10]  

 عادت های غذائی و رفتاری برای پیشگیری از بروز زخم معده

خوردن و نوشیدن بسیار داغ و  سرد

 هر یک ساعت یک لیوان آب معمولی بنوشید.

روزانه حتماً  از شیر کم چربی استفاده کنید.

 سوسیس و کالباس و فست فود مصرف نکنید.

از کشیدن سیگار اکیدن پرهیز کنید.

ترشیجات و مواد شورخیارشور و ... مصرف نکنید.

غصّه و عصبانیّت و هر نوع مشغله ناسالم باطنی پرهیز کنید

 اگر برنج مصرف شود، به مقدار اندک و کاملاً پخته و بدون چربی باشد.

خوردن نان سنگک یا هر نانی که حجیم بوده و یا غیر برشته است اجتناب کنید

گوشت ها را بیشترآب پز و کباب شده مصرف کنید گوشت قرمز یا  سفید

 

 

غذا به میزان کم بخورید و بسیار بجوید تا میزانی که غذا در دهان تبدیل به مایعی رقیق شود..


هیچ گاه معده را خالی نگذارید همیشه غذا را در پنج وعده ولی به مقدار کم مصرف کنید.
همراه غذا حتما ًروزانه یک عدد پیاز خام متوسط ( یا پیاز تر را بمقدار لازم ) مصرف کنید.


چای پررنگ و داغ  و جوشیده را مصرف نکنید، از مصرف قهوه ، کاکائو ، شکلات و نوشابه گازدار به شدت بپرهیزید.

از مصرف فلفل و ادویه جات تند مثل زنجبیل میخک و خردل پرهیز جدی داشته باشید.


از نوشابه های گازدار و کنسروها  مخصوصاً کنسرو ماهی خودداری کنید.
0 نظرات  مواد خوراكي مفيد و موثر در بهبود علائم آنفلوآنزا و سرماخوردگي
  تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۵ دي  [3:5]  

 برخي از مواد خوراكي مفيد و موثر در بهبود علائم آنفلوآنزا و سرماخوردگي و نحوه مصرف آن معرفی می شود:

 1- شربت آبليمو كه دارويي شگفت انگيز براي درمان گلو درد، پاكسازي خون و همچنين نرم كردن بافت‌هاي مخاطي است.‌

2- سوپ مرغ كه از قرن بيستم تاكنون به عنوان يك خوردني براي درمان آنفلوآنزا و سرماخوردگي شناخته شده و واقعا تاثيرگذار است.

3- خردل كه موجب كاهش تب، از بين رفتن مواد سمي و كمك به بهبود غشاء مخاطي در ريه‌ها مي‌شود.

4- زنجبيل كه اگر به صورت چاي زنجبيل مصرف شود، مي‌تواند به عنوان يك تركيب ضد ويروسي موثر ميكروب‌ها را نابود سازد و براي درمان اختلال و آشفتگي معده نيز بسيار مفيد است.

5- سير كه يك گياه فوق العاده مفيد هم به لحاظ پيشگيري و هم به جهت درمان علايم آنفلوآنزا و سرماخوردگي به شمار مي‌آيد. سيرخام خاصيت ضدقارچي و ضد باكتريايي و همچنين داراي خواص ضدويروسي فوق‌العاده‌اي است. متخصصان انگليسي نيز در چندين آزمايش دريافته‌اند كه سير مي‌تواند سرعت درمان آنفلوآنزا را افزايش دهد.

6- نعناع كه اگر به صورت چاي نعناع مصرف شود، مي‌تواند موجب تشديد تعريق در هنگام تب شود. پس از نوشيدن چاي نعناع، بلافاصله به رختخواب رفته و خود را گرم كنيد تا در اثر تعريق زياد، تب شما كاهش پيدا كند.

7- روغن كرچك كه اگر به شكل موضعي مصرف شده و روي قفسه سينه ماليده شود به باز شدن مجاري هوايي و بهبود گردش خون در ريه‌ها كمك مي‌كند. براي اين منظور قفسه سينه را با روغن كرچك ماساژ دهيد. سپس با يك تكه پارچه وال و نازك، روي سينه را بپوشانيد و با يك بطري حاوي آب داغ روي سينه را گرم نگه داريد.

8-  پرتقال و مركبات كه به دليل دارا بودن مقادير زيادي ويتامين C اگر به صورت روزانه مصرف شوند، طول دوره بيماري را كاهش مي‌دهند.

9- ماست كه مشكلات روده‌اي ناشي از آنفلوآنزا را تسكين مي‌دهد.

10- عسل كه خواص شفابخش فوق العاده‌اي دارد و براي درمان سرفه و افزايش توان سيستم ايمني بدن بسيار مفيد است. مصرف آن به همراه آب ليموي تازه و آب ولرم به صورت شربت ضد سرفه، توصيه مي‌شود.

11- نمك و محلول آب نمك كه مي‌تواند گلودرد را تسكين دهد و خاصيت ضدالتهابي دارد. همچنين شست و شوي مجاري بيني با محلول آب نمك به پاك شدن سينوس‌ها و جلوگيري و يا درمان احتقان بيني كمك مي‌كند. تميز كردن مجاري بيني نيز سرعت بهبود عفونت‌هاي سينوسي را افزايش مي‌دهد.

12- آب درماني كه روشي مفيد براي افزايش گردش خون است و حمام آب داغنيز در پايين آوردن تب موثر است.

13- مريم گلي نيز به عنوان يك دهان‌شويه مناسب مي‌تواند در درمان گلودرد موثر باشد.
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه خسروي
DONYA66
آرشيو نوشته ها
1396/9   1396/10   1394/2  
1396/8   1396/1   1394/12  
1396/7   1395/12   1393/6  
1396/6   1395/11   1393/4  
1396/5   1395/1   1393/3  
1396/4   1394/5   1393/2  
1396/3   1394/4   1393/11  
1396/2   1394/3   1393/1  
1396/12  
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

تركيباتي آنتي‌اكسيداني, کمپلمان, هيپرتيروئيدي, میکرومتر, استرس و چاقی, كاندیدا, کلسیمی, اسپرو, برونکوسکوپی, مردزائی, توکسین, افزایش آنزیم های کبدی , قلبی و عروقی, میكروب‌ , کاندیدیائی, میکروب های مفید, درمان سرگیجه, تکنسین‏های آزمایشگاهی, زخم‌ها و خونريزي گوارشي, آنژیوگرافی, فاسکو, کالچرهای, ميكروسكوپي, هایپربیلی, ویروسی, پارامتر خونی, هیدروکسی, فهلینگ, هيدروليز, نانوباکتر, توبرکلین, كپسولدار, GSD, مزمن, باکتری سالمونلا تيفي, افزایش رشد, ایمونولوژی, CDK, پیتدکراتولایزیس, سالن همایش‌های رازی, تيابندازول, پنی سیلین , بتاگالاکتوزیداز, کربن 14 یک ماده رادیو اکتیو کم خطر, از بین بردن جوشهای سر سیاه, میکروب شناسی, پيوندي, هلیکوباکترپیلوری , گلوکورونیداسیون, ایمونوگلوبولین های مونوکلونال, واكسن سياه زخم, لوسمی, میكروبی, ارتباط بین باکتری, نوتروفیل, روزنامه ايران, آنتی‌بیوتیک‌ها, Kendava, ایمونولوژی و هماتولوژی, میکروب, بنزوئیل پراکسید, هماگلوتیناسیون, میکروارگانیزم, دستورالعمل, ویروس, علوم آزمايشگاهيان ايران, ترش, دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت, آئورت, متخصصان علوم آزمایشگاهی,