Rupture of an ectopic pregnancy

Sometimes blood clot and chorionic villi, as seen here, are recovered outside of the tube following rupture of an ectopic pregnancy. Other sites of ectopic implantation include ovary, abdominal peritoneum, and cornual (uterine) portion of fallopian tube.

نظرات تفسیری کاربران

 • بعضی مواقع  لخته خون و پرزهای کوریونی جفت،باعث پارگی لوله های خارج رحمی زیر از حاملگی اکتوپیک میگردد مراکزدیگر از لانه گزینی نابجا عبارتند از تخمدان، صفاق شکم، و cornual (رحم) که بخشی از لوله های فالوپ است.

  1391/09/25 | farhad

  2

 • لطفا در ترجمه متن زیر اسلایدها دقت نمایید تا مفهوم آن را به اشتباه منتقل نکنید. ترجمه جمله اول این متن به این صورت است: همانگونه که در این شکل مشاهده می گردد ، به دنبال آسیب ناشی از بارداری خارج رحمی ، گاهی اوقات لخته های خونی و بقایای پرزهای جفت در سطح خارجی لوله ها (منظور لوله های فالوپ) دیده می شوند.

  1391/09/26 | saremlab

  4

 •  تشخیص حاملگی خارج از ،  رحمی یکی از مشکلات و چالش های پزشکان زنان است .  . در اینجا قسمت های بنفش رنگ ( با مرکز بنفش کم رنگ )  پرزهای جفت یا همان کوریونیک ویلی هستند و مناطق قرمز پر رنگ خود لوله فالوپ است  که بدلیل خونریزی ناشی از پارگی رگ این ظاهر را در رنگ آمیزی پیدا می کنند  . در حاملگی خارج از رحمی همانگونه که ملاحظه می شود نفوذ کوریونیک ویلی ( قسمت  های بنفشش رنگ ) به داخل بافت لوله فالوپ کاملا مشخص است (قسمت های قرمز زنگ ) و هنگامی که لوله به دلیل اتساع زیاد ناشی از رشد جنین سرانجام پاره میشود . بافت های جنینی (کوریونیک ویلی ) همراه با لخته های خون به خارج از لوله فالوپ ریخته خواهد شد البته لوله فاللوپی که دیگر وجود ندارد و از بین رفته  است.

  1391/09/27 | A.BakhtiRI

  3

گذاشتن نظر

کاربر گرامی برای ثبت نظر تفسیری خود، باید حتما در سایت لاگین کرده باشید.
در صورت نداشتن نام کاربری از اینجا می توانید ثبت نام کنید.