,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: فاصله قیمت تمام شده خدمات پزشکی و تعرفه‌ها هر سال بیشتر می‌شود برگشت
تاریخ خبر : 
۱۳۹۲ شنبه ۲۶ مرداد
 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:
فاصله قیمت تمام شده خدمات پزشکی و تعرفه‌ها هر سال بیشتر می‌شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سال به سال فاصله بین قیمت تمام شده در بیمارستانهای دولتی و آنچه اسم آن تعرفه است افزایش یافته و طبق نظر معاون درمان وزارت بهداشت الان بیش از ۳ برابر اختلاف دارد.
خبرگزاری فارس: فاصله قیمت تمام شده خدمات پزشکی و تعرفه‌ها هر سال بیشتر می‌شود
 
 
 
 
 
به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه نبض شبکه خبر شب جمعه با حضور حسن ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امیدوار رضایی، معاون قوانین مجلس شورای اسلامی و پورمند، رئیس بیمارستان سینا و طباطبایی، رئیس بیمارستان امام حسین(ع) با موضوع انتظارات نظام سلامت از وزیر بهداشت برگزار شد.
در این برنامه ابوالقاسمی با بیان این مطلب که خانواده سلامت خانواده بزرگی است گفت: در حوزه سلامت کارهای بزرگی همچون تربیت نیروی انسانی در 30 سال گذشته انجام شده است و با اراده و همت و تلاش به جایگاهی رسیدیم که اگر تلاش کنیم می توانیم کارهای بزرگی را در همین مدت کوتاه نیز انجام دهیم.
وی مدیریت منابع در بحث کلان را بحث درستی برشمرد و با اشاره به وجود مشکل در بحث عدالت در سلامت افزود: بر اساس ماده 34 قانون برنامه پنجم 10 درصد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به بخش سلامت تخصیص یابد که این مهم باید انجام شود برای اینکه صرف کسری ها شود.منابعی که در قانون صراحتاً آمده است و می تواند رقم بالایی از گرفتاریهای ما را رفع کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به افزایش نرخ ارز در اوایل سال اظهار داشت: در اوایل امسال شاهد افزایش نرخ ارز بودیم که در نتیجه آن مقدار زیادی مخارج بیمارستانهای ما بالا رفت زیرا بخشی از خدمات و لوازم و تجهیزات ما وارداتی است و همچنین روی قیمتهای داخلی نیز تاثیر گذاشت.
وی افزود: تمام دستگاههای خدماتی به نوعی این افزایش قیمت را جبران کردند. مثلاً قیمت خودرو و مواد خوراکی و ... افزایش یافت اما در حوزه سلامت این امر به صورت یک بدهی انباشته خود را نشان می دهد و آن به خاطر این است که ما این افزایش را به نحوی کنترل کردیم تا فشار به مردم وارد نشود.
ابوالقاسمی خاطرنشان کرد: ظرفیت مراکز درمان ما برای بدهی انباشته یک ظرفیت زیادی است که ممکن است حتی تا چندین هزار میلیارد بدهی انباشته به بخشهای مختلف دارویی ، تجهیزاتی و... را نشان ندهد.
وی با بیان این مطب که  اگر اقدام در این خصوص تا  پایان سال به تعویق بیفتد و در آخر سال دولت بخواهد کسری بودجه را جبران کند این بودجه بدهی انباشته را پر خواهد کرد اظهار داشت: ما باید منابع دیگری را جست و جو کنیم. مثلاً باید دید که آیا بیمه های مکمل در همین بخش دولتی که اقشار آسیب پذیر جامعه مراجعه می‌کنند هزینه می شود که اصلاً این طور نیست یعنی حتی یک درصد بیمه های مکمل را هم در جاهایی نداریم که مردم ضعیف خدمات می گیرند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه بیمه های مکمل با مراکز دولتی قرارداد ندارند یا اینکه قرارداد ضعیفی دارند و کمتر از یک درصد بیمه های مکمل با بخشهای دولتی تعامل دارند تأکید کرد: این امر عدالت در سلامت را دچار مشکل می کند و یکی از وظایف مهم وزیر بهداشت پرداختن به عدالت در ارایه خدمات بهداشتی اولیه و خدمات پایه بیمه است که نیازمند بازنگری است و باید اصلاح شود.
ابوالقاسمی با بیان اینکه سالهاست بر اصلاح بیمه ها تأکید می‌کنیم افزود: بیمه یعنی سرمایه گذاری در زمان سلامت و خرج کردن در موقع بیماری و این مطلب در تمام دنیا پذیرفته شده است .
وی در ادامه گفت:  پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت و درمان بالاست اما مردم راضی تر هستند که در زمان سلامت هزینه کنند و برای این امر باید بیمه ها اصلاح شوند.
ابوالقاسمی افزود: هم اکنون حق بیمه تمام افزاد با هر نوع دریافتی یکسان است در حالی که در جاهای مختلف دنیا درصدی از درآمد افراد باید بعنوان حق بیمه کسر شود. در نتیجه بیمه‌ها ناکارآمد هستند و مردم رضایت دارند که در زمان سلامت پرداخت کنند و نه اینکه در زمان بیماری 80-70 درصد از جیب بپردازند. که در این خصوص وزیر بهداشت و وزیر کارو تعاون و امور اجتماعی می توانند به بررسی و رفع مسائل بپردازند و بیمه ها را تقویت کنند.
رئیس دانشگا علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: ناتوانی بیمه موجب شده است که موقع تعرفه گذاری خدمات وضعیت بیمه‌ها را در نظر می‌گیرند و تعرفه‌ها را پایین در نظر می‌گیرند که این سبب نارسایی خدمات می‌شود.
ابوالقاسمی بهره‌گیری از تسهیلات بانکی در حوزه سلامت را یکی دیگر از مباحثی برشمرد که می‌تواند مدنظر وزیر بهداشت قرار گیرد و گفت: کمترین تسهیلات بانکی در بخش سلامت هزینه می‌شود که استفاده از این تسهیلات می‌تواند بسیاری از گرفتاریهای این بخش را رفع کند. در بخش دولتی می‌توانیم با بهره گیری از تسهیلات بانکی به نحو خوب و مطلوب و در شأن مردم کشورمان به ارائه خدمت بپردازیم.
وی بحث خیرین را نیز از دیگر مباحثی برشمرد که باید تقویت شود و افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود این است که اختیارات به محیط به نحو متناسبی واگذار نشده است. من طرفدار جدی واگذاری اختیارات به محیط هستم. اما بخشی از اختیاراتی که در قانون آمده است ( هیئت امناهای دانشگاهها و استقلال دانشگاهها) تامین شده و بخشی از آن تأمین نشده و به خاطر همین هم پاسخگویی لازم نیز وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ذکر برخی از مشکلات موجود در این زمینه اظهار داشت: از سال گذشته به طور جدی دنبال آن هستیم که بیمارستانهای پاسخگویی داشته باشیم که اختیارات کامل به آن واگذار شود و بتوانند  تصمیم گیری کند و پاسخگو باشند و  تصمیمات آنها برای دانشگاه محترم است .
ابوالقاسمی این امر را به نفع مردم برشمرد و گفت: وقتی مدیر اختیار دارد می‌تواند بخشها را واگذار کرده و تصمیم گیری کند و با استفاده از ظرفیتها و اختیارات خود تصمیمات مهمی بگیرد و حتی می‌تواند از ظرفیتهای بیرون استفاده کند یا وارد قیمت تعرفه ها شود و تصمیم گیری کند. خدمت خود را به نحو احسن ارائه دهد و منبع تامین کننده آن را نیز معرفی کند.
ارجحیت واگذاری اختیارات به بیمارستانها، واگذاری بخشها، انتخاب پرسنل کارآمد برای بخش، توجه به شایسته سالاری در جذب نیروی انسانی در بخش سلامت، توجه به میزان پرداخت به متخصصان تمام وقت یا شیفت شب و... از سایر مواردی بود که دکتر ابوالقاسمی در خاتمه سخنان خود به آنها اشاره کرد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  خدمات پزشکی و تعرفه‌ها  بیمارستانهای دولتی  معاون درمان وزارت بهداشت  دكتر حسن ابوالقاسمی  دكتر امیدوار رضایی  معاون قوانین مجلس شورای اسلامی  رئیس بیمارستان سینا  رئیس بیمارستان امام حسین(ع)  بیمه‌ها ناکارآمد  وزیر کارو تعاون و امور اجتماعی  حوزه سلامت و درمان  تعرفه گذاری خدمات  تسهیلات بانکی در بخش سلامت  هیئت امناهای دانشگاهها  بیمارستانها   


نظرات>
 
 
نام کاربری :
نام رمز :
 

دستگاه اتو آنالايزر الايزا و كمولومينسنس|ThunderBolt full automated ELISA & CLIA Proccessor System بازار بزگ خدمات و ملزومات آزمایشگاهی و پزشکی
هیئت علمی سایت فاسکو
   اعضاء هیئت علمی سایت
این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید
ایمیل :

جستجوی دوستان و کاربران در فاسکو
نام
 
راهنمای رقابت برترین های فاسکو
جدول رده بندی برترین کاربران جدید
:: نحوه امتیاز گیری در رقابت علمی فاسکو
:: شرایط پذیرش مقالات  
محصولات فاسکو
:: كاتالوگ دستگاه اتوآنالایزر كمي لومينسنس و الایزا Thunderbolt
:: مشخصات  کیت های  BIOKIT
:: مشخصات  کیت های CALBIOTECH
:: مشخصات  کیت های VIRO-IMMUN
چاپ فرم های آزمایشگاهی فاسکو
:: فرم هدایت الکتریکی آب مقطر
:: فرم ثبت دمای انکوباتور
:: فرم ثبت دمای یخچال
برترين كاربران دهمین دوره رقابت فاسكو 
: rashidi[امتیاز 0]
: Nosrati1386[امتیاز 0]
: Abbas_Nakhjavani[امتیاز 0]
4 : chello[امتیاز 0]
5 : nasri[امتیاز 0]

لیست کامل برترین های فاسکو
  
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

رطوبت و حرارت, drive.google.com, نکروز, سالیسیلت, سرسمپلر, گلومرولونفريت, درمان افراد چاق, ائوزينوفيل, بیماری های قلبی, pia, فنیل, قارچ اسکلروتیوم گلوتامیکوم, schistosoma, هاپکینز_کول, آدنو, سعيد ناصري مجري طرح ساخت داروي گياهي انعقاد خون, نهاد ریاست جمهوری, انتروكوليتيكا, پلیمریزاسیون, مویرگهای, فشارخون بالا, اسیداستیک, کربوکسیلی, پيلوري, آپاتیت, کارولینای, ویتامین, گوانین, ويمنتين, ﻣﺎﺗﺮﯾﮑﺲ, splenectomy, تستهای آزمایشگاهی( CRP), بيوتروريسم, پرولاکتین, استفراغ خونی, مروارید, هيدروليز, G6PD: مخفف و مختصر شده براي glucose 6 phosphate dehydrogenase, ال دی آی, سرطان‌های پوست, پرولاکتین, هموگلوبین, آزمایشگاههای, ﺗﮑﻨﯿﮏ, سوسپانسیون, توكسوپلاسما, تریپتوفان, ورمیکولاریس, اگزیلاریس, معرفی بازار کار و رشته هماتولوژی, عفونت های دستگاه ادراری, همولیزین, مرگ و میر زودرس, thalassemia, سلولهای خونی داسی شکل, هپارينه, ائوزینوفیل, نوتروفیل, آمیلاز, فست, کتاب میکروب‌شناسی تشخیصی, فولیک, روش رنگامیزی فولگن, نظم در ساختار کدون , لیکوئید, تستهای آزمایشگاهی ( تومورمارکرهاCA ), دکترای علوم آزمایشگاهی, سم زدایی از بدن , تترامر, دستگاه کالیبر نباشد,