,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
استفاده روزانه پنج نوبت از سبزیجات و میوه‌ها احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد برگشت
تاریخ خبر : 
۱۳۹۱ شنبه ۱۸ آذر
 

 

 
مصرف گوشت قرمز را محدود کنید!
استفاده روزانه پنج نوبت از سبزیجات و میوه‌ها احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد
 
یک متخصص خون و آنکولوژی گفت: با حفظ وزن مناسب و جلوگیری از چاقی و تجمع چربی‌های دور کمر، محدود کردن مصرف غذاهای پرکالری و استفاده روزانه پنج نوبت از سبزیجات و میوه‌ها و محدود کردن مصرف گوشت قرمز می توان احتمال خطر ابتلا به سرطان را کاهش داد.
دکتر احمد روان پارسا در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: بیماری سرطان به علت رشد غیرقابل کنترل و سریع سلول‌های غیرطبیعی که بافت‌های مجاور خود را در گیر می‌کنند بروز می‌کند که این سلول‌های سرطانی از طریق خون یا لنف به سایر نقاط بدن انتقال می یابند.
این متخصص خون و آنکولوژی با اشاره به اینکه تومورهای خوش خیم به ندرت خطر جانی دارد، گفت: این تومورها سرطانی نیستند و اغلب بعد از اینکه با عمل جراحی و یا روش‌های دارویی از بین می رود، دیگر رشد نمی‌کنند و به بخش‌های دیگر بدن منتقل نمی‌شوند.
وی در خصوص بدخیم بودن برخی تومورها گفت: این تومورها سرطانی و بسیار خطرناک تر از غدد خوش خیم هستند و در بیشتر موارد پس از برداشته شدن دوباره رشد می‌کنند به طوری که سلول‌های آن علاوه بر توانایی منتقل شدن از یک بافت یا اندام به دیگر نقاط بدن به آن منطقه نیز آسیب می رساند.
این متخصص خون و آنکولوژی سرطان‌های ریه، پروستات، روده بزرگ، معده و کبد را به ترتیب از شایع‌ترین سرطان‌های مردان در جهان دانست و گفت: در بین زنان نیز سرطان‌های پستان، روده بزرگ، دهانه رحم و معده بیشتر قابل مشاهده است.
دکتر پارسا عوامل بروز سرطان را به دو گروه قابل اجتناب و غیرقابل اجتناب تقسیم کرد و افزود: مصرف دخانیات از قبیل انواع تنباکو و سیگار و یا قرار گرفتن پیوسته در معرض دود، اشعه مستقیم خورشید، پرتو فرابنفش، اشعه ایکس و برخی مواد شیمیایی و مصنوعات از قبیل کار با آزبست، پنبه نسوز آفت کش‌ها را از عواملی برشمرد که با دوری از آنها می توان احتمال ابتلا به سرطان را کاهش داد.
وی در ادامه با بیان اینکه برخی ویروس‌ها، باکتری‌ها و بعضی از هورمون‌ها از قبیل یائسگی در ابتلای افراد به سرطان‌های پستان، کبد، دهانه رحم و معده نقش موثری دارند، اظهار کرد: همچنین افرادی که رژیم غذایی نامناسب و پرچرب دارند در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند و مصرف مشروبات الکلی، اضافه وزن و کمبود فعالیت بدنی از عوامل زمینه ساز سرطان هستند.
این متخصص خون و آنکولوژی کهولت سن و سابقه‌ی ابتلا به سرطان در خانواده را از عوامل غیرقابل اجتناب ابتلا به سرطان دانست و اظهار کرد: مهمترین عامل در ابتلا به سرطان، سن است به طوری که بیشترین سرطان‌ها در افراد بالا 65 سال اتفاق می‌افتد اما در هر سنی حتی کودکی نیز امکان ابتلا به سرطان وجود دارد.
وی با اشاره به اهمیت تشخیص سرطان و توجه به علائم هشدار آن افزود: وجوده توده یا ضخیم شدن زخم در قسمتی از بدن، رشد خال جدید یا تغییرات در خال قدیم، زخمی که التیام نمی‌یابد، خشونت در صدای سرفه و بهبود نیافتن آن با گذشت زمان، ناراحتی پس از غذا خوردن، ترشحات یا خونریزی‌های غیرمنتظره و احساس ضعف و خستگی شدید می‌تواند از علائم ظهور سرطان در یک فرد باشد که باید به آنها توجه ویژه‌ای شود.
دکتر پارسا در مورد راه های پیشگیری از سرطان اظهار کرد: با حفظ وزن مناسب و جلوگیری از چاقی و تجمع چربی‌های دور کمر، محدود کردن مصرف غذاهای پرکالری، استفاده روزانه پنج نوبت از سبزیجات و میوه‌ها و محدود کردن مصرف گوشت قرمز و ادامه اصول کلی پیشگیری می‌توان احتمال خطر ابتلا به سرطان را کاهش داد.
وی در پایان افزود: نحوه پخت گوشت قرمز از نظر میزان خطر سرطانی که گوشت به وجود می‌آورد بسیار اهمیت دارد. سرخ کردن، کباب پز کردن، پختن با شعله آتش در حرارت بسیار بالا باعث تشکیل مواد شیمیایی روی گوشت می‌شود که امکان ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد که در دیگر روش‌های پخت مثل آب پز و بخارپز کردن این خطر وجود ندارد.


خون و آنکولوژی  متخصص خون  متخصص آنکولوژی  جلوگیری از چاقی  دکتر احمد روان پارسا  دانشگاه علوم پزشکی تهران  بیماری سرطان  تومورهای خوش خیم  تومورها سرطانی  سرطان‌های ریه  پروستات  روده بزرگ  معده و کبد  ویروس‌ها  باکتری‌ه  هورمون‌ها   


نظرات>
 
 
نام کاربری :
نام رمز :
 

دستگاه اتو آنالايزر الايزا و كمولومينسنس|ThunderBolt full automated ELISA & CLIA Proccessor System بازار بزگ خدمات و ملزومات آزمایشگاهی و پزشکی
هیئت علمی سایت فاسکو
   اعضاء هیئت علمی سایت
این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید
ایمیل :

جستجوی دوستان و کاربران در فاسکو
نام
 
راهنمای رقابت برترین های فاسکو
جدول رده بندی برترین کاربران جدید
:: نحوه امتیاز گیری در رقابت علمی فاسکو
:: شرایط پذیرش مقالات  
محصولات فاسکو
:: كاتالوگ دستگاه اتوآنالایزر كمي لومينسنس و الایزا Thunderbolt
:: مشخصات  کیت های  BIOKIT
:: مشخصات  کیت های CALBIOTECH
:: مشخصات  کیت های VIRO-IMMUN
چاپ فرم های آزمایشگاهی فاسکو
:: فرم هدایت الکتریکی آب مقطر
:: فرم ثبت دمای انکوباتور
:: فرم ثبت دمای یخچال
برترين كاربران دهمین دوره رقابت فاسكو 
: rashidi[امتیاز 0]
: Nosrati1386[امتیاز 0]
: Abbas_Nakhjavani[امتیاز 0]
4 : chello[امتیاز 0]
5 : nasri[امتیاز 0]

لیست کامل برترین های فاسکو
  
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

باكتريها, کوتینگ, لوکوسیت, سابورود, کپک, مسواک زدن , یونورسیتی, آپاتیت, COUNT, formula, آنتي‌بادي‌هاي, گرسنه, عوامل افزايش دهنده جذب آهن, آندوکانابیونید, ویتامین, نکروز, انجام آزمایش قندخون, هپاتیت, قدرت تخیل خود را تقویت کنید, كونژونكتيويت, کامپوزيت, CNS, نانوذرات, سیفیلیس, falciparum, هیالین, آب سیب بنوشید, ليپوپروتئين, كلني هايي با جلاي فلزي سبز رنگ, ترنس, بیومولکولهای, باسيل, فاسیولیده, norovirus, آمینوبوتیریک, نوتروفیل, آنتی‌‌اکسیدان, آﻧﺘﯽﺑﺎدي, اپيدميولوژيك, آزمایش CBC, sample, کاتالاز, ترانسفرين, مکانیسمی, وسترن, شورای فناوری سلامت, دکتر قره‌ گزلی متخصص مغز و اعصاب, درمیزانESR, دکتر عارف قنبرزاده, نیتروتیروزین, رژیم غذایی, ویتامین, آنتی‌ژن, آزمایشگاه نور, روش کار الیزا, نئوپلاستيك, پروستات, میکرتیوب, هیپوتونیک, فیزیولوژیک, تشخیص لوپوس, موكوئيدي, اوره, کورتیزول, آفلاتوکسین B 2, هپاتیت, ژن‌های موثر در فعالیت تومورهای سرطانی, آنزیم‌های متابولیک, رییس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی, باکتریائی,