,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
برنامه‌های وزارت بهداشت برای دفاع بیولوژیکی اعلام شد/ آماده‌باش "افسران سلامت" در مرزها برگشت
تاریخ خبر : 
۱۳۹۱ سه شنبه ۹ آبان
 

 

ایجاد پایگاه‌های مراقبت بهداشت مرزی هوایی، دریایی و زمینی

برنامه‌های وزارت بهداشت برای دفاع بیولوژیکی اعلام شد/ آماده‌باش "افسران سلامت" در مرزها

 

مدیر برنامه آنفلوآنزا و مراقبت بهداشتی مرزی وزارت بهداشت از ایجاد پایگاه‌های مراقبت بهداشت مرزی هوایی، دریایی و زمینی به منظور دفاع بیولوژیکی در مرزهای کشور خبر داد.

 

دکتر محمود سروش در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه دفاع بیولوژیک در بحث پدافند غیرعامل، گفت: ایجاد پایگاه‌های مراقبت بهداشت مرزی هوایی، دریایی و زمینی (جاده‌ای و ریلی) اقدام بزرگی در بحث دفاع بیولوژیک است به طوری که با استقرار "افسران سلامت" در مرزها، بیماریابی فعال و دقیق انجام می‌شود، از موارد مشکوک به بیماری نمونه‌برداری ‌شده و در صورت لزوم با همکاری اورژانس، فرد مشکوک به بیماری به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل می‌شود و اگر ضرورت داشته باشد نمونه‌های گرفته ‌شده به مراکز بهداشت منتقل می‌شوند. محل اقامت این مسافران را شناسایی و به این صورت موارد را مدیریت می‌کنیم.

 

وی ایجاد زمینه‌های آموزشی فعال در مرزها بویژه برای زائران عتبات عالیات را از دیگر اقدامات انجام شده در بحث دفاع بیولوژیک و مراقبت بهداشتی مرزهای کشور عنوان کرد و گفت: همچنین کلیپ‌هایی تهیه شده که تا رسیدن زائران به نجف و کربلا آموزش‌های لازم را ارایه می‌دهد. مدیران کاروان‌ها هم آموزش‌هایی را دریافت می‌کنند که هنگام بازگشت به کشور بیماریابی به صورت فعال‌تر و دقیق‌تر انجام شود.

 

سروش ادامه داد: اگر از آن سوی مرزهای کشور اطلاعاتی مبنی بر بروز بیماری خاصی گزارش شود، تیم سلامت و افسران سلامت سریع اطلاع رسانی‌های لازم را انجام می‌دهند و وزارت بهداشت نیز برای برخورد و کنترل بیماری مربوطه به سرعت وارد عمل می‌شود.

 

وی ایمن سازی را از دیگر اقدامات انجام شده در مرزها و مبادی ورودی به کشور عنوان کرد و گفت: تمام افراد زیر 15 سال (ایرانی و غیرایرانی) هنگام ورود به کشور و در مرزها تحت واکسیناسیون فلج اطفال قرار می‌گیرند و قطره فلج اطفال دریافت می‌کنند.

 

مدیر برنامه مراقبت بهداشتی مرزی وزارت بهداشت، کمبود نیروی انسانی را یکی از معضلات ایجاد پایگاه‌های مراقبت بهداشت مرزی عنوان کرد و گفت: به دنبال قانون برنامه پنجم توسعه و اختیاراتی که به هیات امنای دانشگاه‌ها داده شد، این کمبود نیرو به سرعت در حال جبران شدن است و اکنون پوشش نیروها نسبت به سال‌های گذشته به سرعت در حال بالا رفتن است.

 

وی گفت: بیشترین نگرانی‌های بهداشتی در مرزهای کشور مطابق مقررات بهداشتی بین‌المللی خطر انتقال بیماری‌هایی مانند وبا، CCHF، آنفلوآنزا، آنفلوآنزای پرندگان و بیماری‌هایی از این قبیل است اما در مقطع کنونی مشکلی از نظر خطر انتقال بیماری‌ها نداریم.


وزارت بهداشت  دفاع بیولوژیکی  افسران سلامت  مدیر برنامه آنفلوآنزا  دکتر محمود سروش  پدافند غیرعامل  زائران عتبات عالیات  زائران به نجف و کربلا  تیم سلامت و افسران سلامت  واکسیناسیون فلج اطفال  قطره فلج اطفال  هیات امنای دانشگاه‌ها  بیماری‌ وبا  CCHF  آنفلوآنزا  آنفلوآنزای پرندگان 


نظرات>
 
 
نام کاربری :
نام رمز :
 

دستگاه اتو آنالايزر الايزا و كمولومينسنس|ThunderBolt full automated ELISA & CLIA Proccessor System بازار بزگ خدمات و ملزومات آزمایشگاهی و پزشکی
هیئت علمی سایت فاسکو
   اعضاء هیئت علمی سایت
این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید
ایمیل :

جستجوی دوستان و کاربران در فاسکو
نام
 
راهنمای رقابت برترین های فاسکو
جدول رده بندی برترین کاربران جدید
:: نحوه امتیاز گیری در رقابت علمی فاسکو
:: شرایط پذیرش مقالات  
محصولات فاسکو
:: كاتالوگ دستگاه اتوآنالایزر كمي لومينسنس و الایزا Thunderbolt
:: مشخصات  کیت های  BIOKIT
:: مشخصات  کیت های CALBIOTECH
:: مشخصات  کیت های VIRO-IMMUN
چاپ فرم های آزمایشگاهی فاسکو
:: فرم هدایت الکتریکی آب مقطر
:: فرم ثبت دمای انکوباتور
:: فرم ثبت دمای یخچال
برترين كاربران دهمین دوره رقابت فاسكو 
: rashidi[امتیاز 0]
: Nosrati1386[امتیاز 0]
: Abbas_Nakhjavani[امتیاز 0]
4 : chello[امتیاز 0]
5 : nasri[امتیاز 0]

لیست کامل برترین های فاسکو
  
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

موتاسیون, درمان بیماری‌های التهابی روده, وزن, تومورهایی, ماکروپرولاکتینوما, آنیزوسیتوز, تقویت, گامت, نارسايي تنفسي, viruses, چاقي, مصرف قطره آهن, بیماری آمیلوئیدوز, پانكراس, كانسري, پزشك, تلسکوپی شدن روده, توکسینهایی, گلبول‌های, هیالینی, دیونیزه, کواگولاز, عوامل ایجاد خطا در تست‌های الایزا, ماركر, ویتامین‌های, سلول های اندوکاردیوم, زيست‌فناوري, چربيهاي, همودیالیزی،, pipetting, پاتوژنزیز, لوله نفرون, مرفین, ویتامین, ورود, كونژوگاسيون, پستانک, Checkpoint, دکتر سعید مهدوی, غلات کربوهیدرات‌دار, ششمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین, حاد-مسمومیت, ادرار بد بو, ليپوپلي, Diphyllobothrium, ميكروتيشتر, کالیبراسیون لوپ میکروب شناسی, stipling, میکرولیتر, باکتریمی, سيفيلس, FDA, میکروولهای, Cholestrol, کلاژنها, لوکوسیت, باكتري كلستريديوم پرفرژانس, ژنتیک, CHOLESTEROL‌, PMNs, واکسن, ملانین, نوزادان, دگزامتازون, DENSITY, هورمونهای, لكوسيت, گلبول‌‌‌‌‌‌‌های, آمبلوپیا چیست, هموگلوبين,