ارزيابي آزمون FNA در بررسي توده هاي پستان و مقايسه آن با پاتولوژي GROSS
 

- +
عنوان
ایمیل  
 

مدیر سایت ارسال کننده
مدير عباس,ميرشمسي سيدمحمدحسين,هاشميان ماريا نویسنده / نويسندگان
مترجم
FNA - توده پستان - GROSS کلید واژه
توده هاي پستاني يکي از علل شايع مراجعات پزشکي در زنان مي باشد. از طرفي نحوه بررسي آن در رسيدن به تشخيص سريع و درمان به موقع از اهميت ويژه اي برخوردار است. از روشهاي تشخيص سهل و آسان براي بررسي توده هاي فوق FNA مي باشد. در اين مطالعه 110 بيمار زن در گروه سني 64-19 سال با شکايت توده پستاني مورد بررسي و همگي تحت آزمون FNA قرار گرفته اند. بدين صورت که نمونه توسط سوزن 22 به دست آمده و بر روي لام گسترده و توسط الکل 95% فيکس و جهت پاتولوژي ارسال گرديده است. بعد از آن توده هاي پستان به صورت بيوپسي باز برداشته و توسط پاتولوژيستهاي ديگر بررسي شده اند که در نهايت ميزان حساسيت تست با توجه به نتايج پاتولوژي 65 درصد و اختصاصي بودن آن 100 درصد به دست آمده است که اين ارقام تقريبا با آمارهاي ارائه شده در مطالعات مشابه در ساير ممالک نزديک مي باشد. چکیده
دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد بهار 1380 - ارسالی از طرف کاربر ahad منابع
. .
 

 
ارزيابي آزمونFNA 
در بررسي توده هاي پستان و مقايسه آن با پاتولوژيGROSS 

مقدمه :
توده هاي پستاني يکي از علل شايع مراجعات پزشکي در زنان مي باشد. از طرفي نحوه بررسي آن در رسيدن به تشخيص سريع و درمان به موقع از اهميت ويژه اي برخوردار است. از روشهاي تشخيص سهل و آسان براي بررسي توده هاي فوق FNA مي باشد.

مواد و روش ها :
در اين مطالعه 110 بيمار زن در گروه سني 64-19 سال با شکايت توده پستاني مورد بررسي و همگي تحت آزمون
FNA قرار گرفته اند. بدين صورت که نمونه توسط سوزن 22 به دست آمده و بر روي لام گسترده و توسط الکل 95% فيکس و جهت پاتولوژي ارسال گرديده است. بعد از آن توده هاي پستان به صورت بيوپسي باز برداشته و توسط پاتولوژيستهاي ديگر بررسي شده اند .

نتایج : 
ميزان حساسيت تست با توجه به نتايج پاتولوژي 65 درصد و اختصاصي بودن آن 100 درصد به دست آمده است که اين ارقام تقريبا با آمارهاي ارائه شده در مطالعات مشابه در ساير ممالک نزديک مي باشد.
نام کاربری :
نام رمز :
 

میکروبیولوژی (میکروب شناسی)

ایمونولوژی (ایمنی شناسی)

کنترل کیفی

هماتولوژی (خون شناسی)

بیوشیمی

بانک خون

پاتولوژی (آسیب شناسی)

مایعات بدن

ژنتیک

بیوتکنولوژی (زیست فن آوری)

نانوتکنولوژی

سم شناسی

تومور مارکر

آندرولوژی

بیولوژی سلولی و مولکولی

کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کیست‌های, سيلندرهاي گلبول سفيد, میکروبی, پزشك, سیستماتیک, لاکتیس, انسولین, هیدروژنی, پسماندها, ویروسها, اتوآنالايزرهاي, bcr-abl, ویروس‌های, آندومتریوم, جنتامايسين, لوگل, ویتامین, تحقیقات, روغن نارگیل, شوك هيپوولميك, گلومرولو, تولید استخوان, بوتاكس و ديس پورت, تروفوزوئیت, لوب, قرص های مکمل ویتامین, گلومرول, تست های آزمایشگاهی, پرسنل آزمایشگاه, کونژوگه, کشتTributyrin, میکروبیولوژی جاوتز, هپاتوسلولار،هپاتیت،, سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت, پروتئوم کروموزوم Y , پاپانيكولا, گلیسریدمیک, قرص های مکمل ویتامین دی, ژیگانیتکا, اکتسابی, كريستال, ماکروسیتیک, آنزیم‌های متابولیک, آرترواسکلروزیس, گلوکوز, ویروس, پره, پورپورای, سی فروردین روز آزمایشگاهیان, طرح کنترل کیفی, Ecoli, منوساکاریدهاست, کربوکسیل, هماتوكريت, ویروس, مانیتورینگ, انكوباتورگذاري, میتوز, نانوباکتر, نيپاويروس, ميكروب, ژنوحسگر, دکتر سهیلا ناسی زاده, آزمایش, آلدسترون, سيتراته, پلي‌ساكاريد, روش ISE جهت سنجش الکترولیت های خون, البومین, ﭘﻼﺳـﻤﺎﯾﯽ,