آیا BMI ( شاخص جرم بدن ) می تواندغلظت PSA را از طریق تغییرات حجم پلاسما تحت تأثیر قرار دهد ؟
 

- +
عنوان
ایمیل  
 

مدیر سایت ارسال کننده
دکتر رابرت ال کراب نویسنده / نويسندگان
سپیده ظهیری مترجم
PSA - BMI - پروستات – سرطان پروستات کلید واژه
بر طبق گزارشات اخیر حدس زده می شود مردانی که دارای BMI بالا می باشند غلظتPSA درآنها پائین تر می باشد که این مطلب در نتیجه رقیق کردن مقداری PSA با حجم زیاد پلاسما بدست آمد . این مطالعات در مجلهJAMA در 10 نوامبر2007 منتشر شد که حاکی از تحقیقاتی بود که دکتر کراپ و همکارانش بر روی یک گروه از مردانی که ازنظر سرطان پروستات شناخته شده بودند وهمچنین بر روی یک گروه از مردانی که فاقد سرطان پروستات بودند انجام شده بود . چکیده
استخراج شده از سایت اینترنتی www.medicalarticle.com - ارسالی از طرف کاربر سپیده منابع
. .
  

آیا BMI میتواند غلظتPSA را ازطریق تغییرات حجم پلاسما تحت تاثیر قراردهد ؟

مقدمه :
دکتر کراپ و همکارانش توانستند تحقیقاتی را برروی گروهی از مردان که دارای نشانه های سرطان پروستات بودند و همچنین بر روی مردانی که فاقد سرطان پروستات بودند انجام دهند و نتایجی در زمینه ارتباطBMI باPSA از طریق تغییرات حجم پلاسما بدست بیاورند .

روش ها و یافته ها :
تحققات بر روی 28000 نفر از مردانی که در رنج سنی 55 تا 74 سال بودند و همچنین مراحل سرطان پروستات آنها آنالیز شده بود انجام گرفت . میزانPSA در آنها 1.48 نانوگرم بر میلی لیتربود و این درحالی است که میزان BMI در آنها 27 کیلوگرم بر متر مربع بود .

ومیزان BMI بالا با حجم پلاسمای بالا مربوط می شد . که به طور جزئی میزانPSA را تغییر می داد . به عبارت دیگر کاهش غلظتPSA با افزایشBMI رابطه داشت که این ارتباط زمانی مشخص شد که محققان حجم پلاسما را هم کنترل کردند .که این اطلاعات ثابت می کند که میزانPSA باحجم پلاسما کنترل می گردد .

BMI= اندازه گیری جرم بدن می باشد که بر پایه قد و وزن شخص می باشد .

حجم پلاسما عبارت است از اندازه گیری حجم پلاسما در خون که پلاسما مایعی است پروتئینی مشتق از خون که شامل ارگانهای مختلفی میباشد ودر جریان خون حرکت دارد. اندازه گیری آن از طریق تکنیکهای مقیاس رقیق سازی (Indicator dilution Techniques ) انجام می شود .

نتیجه گیری :
این اطلاعات ثابت می کند که غلظت هایPSA در سرطان پروستات مردان رابطه عکس باBMI داردعلاوه بر آن با افزایش حجم پلاسما که مساوی است با افزایش BMI رابطه عکس دارد .
نام کاربری :
نام رمز :
 

میکروبیولوژی (میکروب شناسی)

ایمونولوژی (ایمنی شناسی)

کنترل کیفی

هماتولوژی (خون شناسی)

بیوشیمی

بانک خون

پاتولوژی (آسیب شناسی)

مایعات بدن

ژنتیک

بیوتکنولوژی (زیست فن آوری)

نانوتکنولوژی

سم شناسی

تومور مارکر

آندرولوژی

بیولوژی سلولی و مولکولی

کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ويتامين, آنتی‌‌اکسیدان, آنتي بيوگرام, باکتری, CV, وزن, ناسازگاریهای, اسپترپتومايسين, همولیز, گلوکورونیداز, کاندیازیس, TRIGLYCERIDE‌, مزبور, نحوه مطالعه بروشور کیت‌های الایزا, ویروسها, سروتیپ, موتاسیونی, کامپوزيت, آنتی بادی, آکنه, لنداشتاینر, آنتی بادی , منوکلونال, BaTư, گوارشی, زندگي با همه مسائل و سختي هايش خيلي زيباست., CLIA, pharynx, لپتین, التهاب کیسه صفرا, کونژوگه, کواگولاز, میگرنی, ايمونوراديومتريك, اپیدمی, ایمونوگلوبولین, واکسن, کربوهیدرات, نانوذرات, ارشد انگل, لیز, لنفوبلاستی, وزﯾﮑﻮل, سالیسیلیک, استرپتوکوکها, گلوکومتر, کینین, ضدمیکروبی, مرفولوژی, سياهرگ, مدت زمان ناشتایی, میکروب‌ها, auxotroph, نازوفارنکس،, ديوكسي, تیتراسیون b-HCG, دانشگاه علوم پزشکی یاسوج, ریبوزومی, سیلیکون, پیریمیدین, Hemoglobin, هماتوکریت, پلاکتی, ریفرنس, کلومیفن, رادیكال‌های, عملکرد دستگاه گوارش و کبد, هیالورونیک, توموگرافی, ماده هموتائورین,